Cheb: Setkání se spisovatelem Alešem Palánem

0

knihovna, knihovna cheb, cheb, město cheb, spisovatel, přednáška, aleš pelán, český literární fond, karlovarský kraj, region, západ


Přijměte pozvání na setkání s novinářem, publicistou a spisovatelem Alešem Palánem! V přednáškové místnosti knihovny ho uvítáme ve středu 15. června od 17.30 hodin.

Rád píše o podivínech, sám se také několik let toulal po někdejším Československu (podepsal Chartu 77, nedokončil studium na pedagogické fakultě, živil se jako noční hlídač či kopáč). Od roku 1993 se věnuje žurnalistice. Je autorem či spoluautorem řady knižních rozhovorů, vzpomínkových knih, prózy i poezie. Za knihu rozhovorů s Danielem a Jiřím Reynkovými Kdo chodí tmami získal výroční cenu Českého literárního fondu (2005). Rozhovory s šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině byly v anketě Lidových novin vyhlášeny Knihou roku 2018. Je dvojnásobným držitelem ocenění Magnesia Litera - za průvodce brněnským Bronxem Brnox (2017) a za rozhovory se samotáři z Čech a Moravy Jako v nebi, jenže jinak (2020).

Také jeho nejnovější kniha nese výmluvný název Robinsoni a donkichoti. Moc hezky se čte či poslouchá…

Zdroj: Město Cheb
Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb