Region: 3. ročník závodů dračích lodí se blíží, chybět nebude hokejové derby na vodě a dražba dresů

0

koupaliště, michal, sokolov, suas, suas group, sokolovská uhelná, souboj dračích lodí


V areálu přírodního koupaliště Michal u Sokolova se odehraje další z lítých soubojů dračích lodí. 3. ročník akce, kterou pořádá SUAS GROUP a Sokolovská uhelná, se uskuteční v sobotu 15. června 2024. Start závodů je v 12:30 hodin a vstup mají zdarma všichni návštěvníci.

Letošní ročník závodů, které provází motto „V roce draka poznej draka!“, bude mít rekordní účast 16 posádek složených z deseti členů. Týmy z firem, škol a institucí budou bojovat o vítězství 

na lodích ve tvaru otevřené kánoe o délce 12,5 metru ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem. Chybět nebude ani populární derby hokejistů A – týmu HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov. „Srdečně zveme všechny fanoušky sportu a zábavy, aby přišli fandit a užili si doprovodný program při tomto unikátním závodu, který nemá v našem kraji obdoby." říká Jiří Štěpán, jednatel koupaliště Michal, a potvrzuje, že v den akce budou mít návštěvníci a fanoušci bezplatný vstup.

Hokejoví příznivci si přijdou na své i ve 14.00 hodin, kdy se bude konat autogramiáda hokejistů obou soutěžících klubů. A novinkou pro letošní rok se stane dražba podepsaných hokejových dresů, mimo jiné i s podpisem mistra světa Ondřeje Beránka. Během dne si budou moci jízdu v dračích lodích vyzkoušet taktéž děti, na které mysleli pořadatelé s dětským programem. Akci završí Afterparty s DJ MIRO NOVY od 18:00 hodin. Samozřejmostí budou stánky s občerstvením otevřené po celý den. 

Během dne bude v areálu koupaliště Michal umístěn stánek Nadačního fondu Františka Štěpánka. Opět bude možné přispět na dobrou věc, zakoupit si tombolu či nadační merch. Nadační fond Františka Štěpánka věnuje celodenní výtěžek z akce šestileté Nelince z Toužimi, která má kombinované postižení, potřebuje nepřetržitou zdravotní péči a pravidelné rehabilitace.

Mediálním partnerem závodů dračích lodí je Český rozhlas Karlovy Vary, který bude z akce vysílat přímý přenos. Na místě bude mít také svůj stan, v němž nabídne informace o vysílání.

 Historie dračích lodí sahá do období starověké Číny. Jejich moderní éra pak začala v roce 1976 festivalem v Hong Kongu. Dnes tento sport s vášní provozují miliony lidí v 50 zemích. Ať už jsou účastníci profesionálové, nebo amatéři, dračí lodě nabízí jedinečný sportovní zážitek pro všechny závodníky i fanoušky.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář