Ta je určena především pro zdravotně postižené, ale mohou ji využívat i ostatní občané.
„Rehabilitace má zhruba šest částí - od mechanické gymnastiky přes vakové uhličité koupele, přes možnost koupele ve vodě, která obsahuje mořskou sůl z Mrtvého moře, dále klasické i speciální masáže, atd.,“ vyjmenoval senátor za chebský region Petr Morávek.
Chráněným dílnám, které provozuje občanské sdružení Život mínus bariéry, se již také podařilo překonat počáteční potíže s obstaráváním zakázek. V současnosti tak dílny zaměstnávají 30 především tělesně postižených občanů. Po otevření dalšího právě rekonstruovaného pavilonu, pak bude možné počet pracovních míst rozšířit na 120 – 150. Součástí nového pavilonu bude rovněž přeškolovací centrum.
„Bylo by to školení na tzv. evropský řidičák počítačový. Tzn., že tito lidé dostanou plnou kvalifikaci pro práci s počítači, kterou budou moci uplatnit v zemích Evropské unie,“ doplnil Morávek.
Význam Chráněných dílen pro město chápe i vedení chebské radnice, které chce jejich činnost v rámci svých možností finančně podporovat. Proto již uvolnilo první příspěvek ve výši 150 tisíc korun na nákup speciálního výtahu pro vozíčkáře.