„Je to pilotní projekt. Na německé straně neznají, že by výstava měla přeshraniční dopad. To zatím neumějí. Ale tento argument zvítězil,“ sdělil Václav Jakl.
Centrem chebské části výstavy se stane v současnosti poměrně zanedbané Poohří, o jehož revitalizaci se již delší dobu hovoří. V příštím roce má být vypracována studie obnovy této chebské části a v roce následujícím by tak mohly být zahájeny přípravné práce potřebné pro pořádání výstavy v roce 2006. Podstatné změny se ale nedotknou pouze Poohří, jelikož zahradní výstava má nepoměrně širší charakter než napovídá její název.
„Zde se jedná ale i o možné úpravy, které mají dosah i do města, říčního toku či do úprav parků, cyklostezky apod. Úpravy jsou možné a dotknou se celého města,“ poznamenal ještě starosta.
Největším problémem se tak v současnosti jeví zajištění financování české části výstavy. Náklady na její uspořádání totiž mnohonásobně přesáhnou možnosti samotného Chebu. Proto bude potřeba zajistit i další zdroje prostředků včetně fondů Evropské unie a dotací českého Ministerstva životního prostředí.