Bosenská delegace v Chebu rovněž navštívila řadu místních úřadů a institucí. Také absolvovala setkání se zástupci nejrůznějších neziskových organizací. Získané poznatky chtějí fojničtí uplatnit při znovuvytváření orgánů tamní samosprávy a veřejné správy.
„Je zde respektována úloha Chebu, nepatříme k těm úplně bohatým, abychom mohli financovat tyto projekty. Nakonec také ani Německo - Burgdorf, Holandsko – Rheden nejsou města, která by mohla nějak výrazně finančně pomáhat, takže finance jdou od dalších různých společenských organizací, hlavně z Holandska,“ uvedl starosta města Václav Jakl.
Zástupci jednotlivých delegací vedených starosty zmíněných měst se setkali také s ministrem obrany Jaroslavem Tvrdíkem, který sám v českých jednotkách v bývalé Jugoslávii působil. Ten zdůraznil skutečnost, že ani po stažení českých vojsk z Bosny, které právě začíná probíhat, nesmí dojít k zastavení pomoci této nedávno vzniklé republice.
„Při příležitosti návštěvy pana premiéra, právě na žádost místní správy, samosprávy a vojenských velitelů, armáda ponechává v Bosně a Hercegovině tzv. Cimic Centra - armádní jednotky specializované na podporu a rozvoj civilního života a civilní infrastruktury. Tady má ten projekt ve své podstatě podobné zaměření. Je dobře, že jak armáda, tak město Cheb dělá vše pro to, aby právě Bosna a Hercegovina, co nejdříve získala partnerské rovnoprávné místo mezi demokratickými zeměmi Evropy,“ zdůraznil ministr obrany Jaroslav Tvrdík.
Souběžně s konferencí se v Chebu uskutečnil Mezinárodní letní tábor mládeže Intercamp 2001. Přibližně sedmdesátka mladých lidí z Chebu, Burgdorfu, Rhedenu a Fojnice se v rámci tábora zaměřila především na oblast počítačů a nových médií. Z konkrétních projektů lze zmínit např. výtvarnou pracovní dílnu, natočení krátkého dokumentu o hostitelském městě či tvorbu internetových stránek tohoto SummerCampu. Rovněž projekt pravidelných letních táborů by měl pokračovat i do budoucna. V příštím roce by se po Fojnici a Chebu měl stát jeho organizátorem německý Burgdorf.