Při získávání investorů chce radnice spolupracovat především se společností Czechinvest, kterou k tomuto účelu zřídila vláda, ale počítá rovněž s využitím komerčních firem tohoto zaměření a masivní prezentací průmyslového parku ve sdělovacích prostředcích včetně zahraničních. Přestože oslovování potencionálních investorů ještě oficiálně nezačalo, obdrželo již město tři konkrétní nabídky od zájemců o získání zasíťovaných pozemků v průmyslové zóně.
"Jsou to firmy spíše z kategorie malých a středních. Počty zaměstnanců v desítkách," uvedl starosta Chebu Pavel Vanoušek.
Radnice je ale na základě konzultací s vládní agenturou Czechinvest rozhodnuta preferovat především větší investory. Za výhodu přitom považuje skutečnost, že v samotném městě i v okolním regionu, je velký potenciál zaměstnanců strojních profesí, kteří dříve pracovali v zaniklých, či v současnosti značně zeštíhlených strojírenských podnicích.
"Ti lidé tu existují, dnes dělají něco jiného, třeba pracují v oblasti služeb, ale v okamžiku, kdy dostanou kvalitní nabídku – je to všechno otázka toho, kolik kdo nabídne," komentoval situaci Vanoušek.
Chebský průmyslový park vyroste v těsné blízkosti obchvatu města na ploše zhruba 50 hektarů. Se zahájením výstavby inženýrských sítí a páteřních komunikací, která má stát asi 140 milionů korun a z padesáti procent na ní přispívá Evropská unie, se počítá začátkem příštího roku a první průmyslové podniky by se pak v zóně mohly objevit, pokud vše půjde podle předpokladů, snad již koncem roku 2023.