2002 – Cheb: Byl vybrán dodavatel stavby Průmyslového parku I (TV Západ)

Výběrové řízení na dodavatele stavby chebského průmyslového parku sice má už svého vítěze, ale jeho jméno bude zveřejněno až po podpisu smlouvy. Do té doby výběrové řízení totiž nelze, a to i přesto, že výběrová komise již svoje jednání uzavřela, považovat za ukončené.


"Protože to výběrové řízení neprobíhá podle zákona o veřejných zakázkách. To probíhá podle metodiky Evropské Unie a končí teprve v okamžiku podpisu smlouvy o provedení díla oběma stranami. Teprve potom se zveřejní konkrétní informace kdo z těch navrhovatelů byl eventuálně vyřazen a z jakých důvodů a další podrobnosti," vysvětlil místostarosta Chebu Pavel Vanoušek. 

Výběrová komise, složená ze zástupců chebské radnice, pražské delegatury Evropské Unie či Ministerstva pro místní rozvoj, vybírala z osmi uchazečů, kteří museli ve prospěch města složit finanční garanci ve výši 60 tisíc EUR a navíc být ze zemí Evropské Unie, případně kandidátských. Nabízené ceny za provedení stavby se přitom pohybovaly v rozmezí od více než 4 do 7 milionů EUR. Výběrová komise nakonec dala přednost nejnižší nabídce ve výši 4.363.000 EUR, kterou předložila firma registrovaná v České republice. 

"Ta cena navrhovatele s nejnižší nabídkou je v relaci se kterou se počítalo, dokonce bych si troufl říci, že i o něco málo nižší, nežli jsme si mysleli, že by mohla být," doplnil Vanoušek. 

Smlouva o provedení díla má být s vítěznou firmou podepsána v průběhu června a se zahájením samotné výstavby se pak počítá v srpnu či září. Na vybudování inženýrských sítí a páteřních komunikací budoucího chebského průmyslového parku, který vyroste na pozemcích v blízkosti obchvatu města o rozloze zhruba 50 hektarů, přispěla 2 miliony EUR Evropská Unie a milionem jedním pak česká vláda.

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
MNOZIL BRASS

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
weby uniweb