Nadstandardní možnost sportovního vyžití ocenili dokonce i členové Federace inspektorů základních a středních škol zemí Evropské Unie, kteří se v Chebu účastnili nedávného kongresu na zdejší ekonomické fakultě.
"Sama si tento program, který máme s využitím hřišť, okopírovala u pana Šverdíka z Domu dětí a mládeže s tím, že ho bude prosazovat i v těch zemích Evropské Unie jako takový model," uvedl místostarosta Chebu Petr Jakš.
Školní sportoviště jsou pro veřejnost přístupná v době po skončení vyučování, konkrétně od 14 do 20 hodin, a také pochopitelně o víkendech a školních prázdninách. Město přitom na jejich provoz každoročně přispívá částkou přesahující 300 tisíc korun.
"My platíme dozor na těch hřištích a zároveň půjčujeme míče, sítě, síťky na ping pong, pálky. A to obnovujeme každým rokem," dodal Jakš.
V současné době se navíc nákladem 8 milionů korun dokončuje další moderní hřiště s umělým povrchem u šesté základní školy. Za krytým plaveckým bazénem tak budou k dispozici atletický ovál s šedesátimetrovou rovinkou, dvěma doskočišti a vržišti, víceúčelové hřiště na košíkovou, házenou a malou kopanou, hřiště na volejbal a tenisový kurt s umělou trávou. Toto nové sportoviště by přitom mělo začít sloužit již od počátku letních prázdnin.