2002 – Sokolov: Oprava klášterního kostela by měla být hotová letos (TV Západ)

Ještě v letošním roce má být nakonec dokončena rozsáhlá rekonstrukce sokolovského klášterního kostela sv. Antonína Paduánského. Pokud vše půjde bez komplikací, uskuteční se již v nově vzniklém koncertním a výstavním sále tradiční vánoční koncert.

VZP list a pros 2022

V téměř dokončeném interiéru tzv. kapucínského kostela už v současnosti specialisté instalují historické varhany z 18. století, které město koupilo od církve z fary v Jindřichovicích. 

"My víme, že ty varhany koupili něco kolem milionu a stejná v podstatě stojí to převezení a ta rekonstrukce," uvedl místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák. 

Radnice přitom původně počítala s tím, že v kostele umístí varhany elektrofonické. Ceny nabízených starších klasických nástrojů byly totiž pro město příliš vysoké. 

"Jestli si vzpomínáte, někdy před rokem jsme na Radě schválili to, že budou elektrofonické, v ceně čtvrtinové, než pokud by šlo o skutečné varhany, ale sotva jsme rozhodli, tak přišla nabídka z Jindřichovic, která byla poměrně slušná, proto jsme se rozhodli nakonec na Zastupitelstvo vzít návrh, že dáme více peněz. Přeci jenom ten kostel by si zasloužil normální, skutečné, pravé varhany a já doufám, že to bude znát  potom i na kultuře těch koncertů," dodal starosta Sokolova Karel Jakobec. 

Na návštěvníky kulturních akcí bude v kapucínském kostele čekat neobvyklý komfort. Přestože sál bude mít podobu klasického chrámu, diváci v průběhu koncertu díky topení, umístěnému v podlaze, neprochladnou a připraveny jsou pro ně například také šatny a sociální zázemí. 

Rekonstrukce kostela, do jejíhož dokončení chybí pouze montáž nových oken, dodělání fasády a venkovního přístupového schodiště, město přišla na více než 30 milionů korun, z toho ale zhruba 20 miliony přispěl formou dotací stát. 

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
seo uniweb