Většina využitelných ploch v blízkosti nádrže totiž patří zbytkovému podniku Palivový kombinát Vřesová, tedy v podstatě státu. Město i Sokolovská uhelná proto požádaly o jejich bezúplatné získání, které se ale jeví jako málo pravděpodobné.
"Teď neověřená informace je, že usnesením Vlády, že budou přiklepnuty Sokolovské uhelné a úplatně, ne zadarmo," uvedl starosta Sokolova Karel Jakobec.
Sokolovská uhelná, která pozemky s největší pravděpodobností od státu odkoupí, proto přišla s návrhem na založení společnosti, která by se o další rozvoj vodního díla starala. Město i těžařská firma by v ní přitom měly padesátiprocentní vlastnický podíl.
"V podstatě, z našeho pohledu, jsou teď dvě možnosti. Buďto nechat Sokolovské uhelné celé, ať si s tím dělá, co chce, ať si s tím zachází, jak ona bude uznávat za vhodné. Anebo že vstoupíme do této společnosti a budeme nějakým způsobem tu výstavbu ovlivňovat," nastínil Jakobec.
Město proto věří, že se Sokolovskou uhelnou domluví na nějakém rozumném řešení. Radnice by totiž nerada ztratila vliv na rozhodování o dalším rozvoji vodního díla. Těžařská společnost navíc již projevila ochotu do vybudování potřebného zázemí pro koupající se, v tomto směru se mluví například o výstavbě tobogánu, vložit své prostředky.