Dalších pět případů se pak díky kamerám podařilo objasnit dodatečně.
"To je na základě dodatečné práce s obrazovým záznamem. Kdy vlastně se vrátí ten policista k záznamu, který proběhl na místě činu a může si z něj nalézt něco, co ho navede dál ke zjištění pachatele," manažer prevence kriminality Rudolf Volf.
Kamerový systém v loňském roce přispěl také ke zjištění téměř sedmi desítek přestupků nebo k dopadení dvou pohřešovaných a šesti hledaných osob. Využití kamer je přitom ale podstatně rozsáhlejší.
"V podstatě ke všemu k řešení záležitostí veřejného pořádku, dopravní situace, postihování hříšníků v dopravě. Dají se objasnit dodatečně i dopravní nehody apod.," vyjmenoval manažer.
V současné době je v různých částech města rozmístěno celkem 10 monitorovacích kamer, přičemž tento počet je zřejmě prozatím konečný.
"Já osobně se domnívám, že 10 kamer je dostačujících v Sokolově a je lepší přikročit k modernizaci kamerového systému tím, že bychom část toho přenosu dokázali digitalizovat a ukládat jiným způsobem, než to používáme teď," dodal Volf.
Od roku 1998, kdy byla ve městě nainstalována první kamera, bylo do vybudování monitorovacího systému a zajištění jeho provozu investováno zhruba 7 milionů korun. Zhruba polovinou přitom přispělo ministerstvo vnitra ze svého Programu prevence kriminality.