2003 – Sokolov: Kamerový systém pomohl k dopadení 10 pachatelů (TV Západ)

Desítky pachatelů trestných činů a přestupků dopadli loni sokolovští policisté díky deseti kamerám, které nepřetržitě sledují dění v ulicích města. Pět pachatelů trestné činnosti, jednalo se přitom převážně o vloupání, bylo zadrženo přímo na místě činu.


Dalších pět případů se pak díky kamerám podařilo objasnit dodatečně.

"To je na základě dodatečné práce s obrazovým záznamem. Kdy vlastně se vrátí ten policista k záznamu, který proběhl na místě činu a může si z něj nalézt něco, co ho navede dál ke zjištění pachatele," manažer prevence kriminality Rudolf Volf. 

Kamerový systém v loňském roce přispěl také ke zjištění téměř sedmi desítek přestupků nebo k dopadení dvou pohřešovaných a šesti hledaných osob. Využití kamer je přitom ale podstatně rozsáhlejší.

"V podstatě ke všemu k řešení záležitostí veřejného pořádku, dopravní situace, postihování hříšníků v dopravě. Dají se objasnit dodatečně i dopravní nehody apod.," vyjmenoval manažer.

V současné době je v různých částech města rozmístěno celkem 10 monitorovacích kamer, přičemž tento počet je zřejmě prozatím konečný.

"Já osobně se domnívám, že 10 kamer je dostačujících v Sokolově a je lepší přikročit k modernizaci kamerového systému tím, že bychom část toho přenosu dokázali digitalizovat a ukládat jiným způsobem, než to používáme teď," dodal Volf.

Od roku 1998, kdy byla ve městě nainstalována první kamera, bylo do vybudování monitorovacího systému a zajištění jeho provozu investováno zhruba 7 milionů korun. Zhruba polovinou přitom přispělo ministerstvo vnitra ze svého Programu prevence kriminality. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb