Některé druhy přitom pracovnice muzea upekly předem doma a zbytek se připravoval přímo v průběhu akce, která se setkala s rekordním zájmem. Do muzea proudily už od ranních hodin stovky lidí, takže všech 26 druhů vánočního pečiva zmizelo již během dopoledne. Podobně šel na odbyt i klasický jablečný závin, který tady podle vlastního receptu připravovala ředitelka muzea Eva Dittertová. Ta před začátkem akce určitě netušila, že ho bude muset upéct 22 kusů.
Vedle samotného adventního trhu byli v muzeu k vidění také dvě nové výstavy. V sále v přízemí to byla expozice nazvaná Šťastné a veselé, kterou tvoří 350 starých vánočních pohlednic z období od počátku dvacátého století až do jeho padesátých let. Pohlednice pocházejí ze sbírky Východočeského muzea v Pardubicích Orbis pictus, která je se svými třemi sty tisíci kusy nejpočetnější v České republice. Součástí výstavy, která potrvá až do 9. ledna, je také šest betlémů z fondu Chebského muzea. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout keramické betlémy známého sochaře Willyho Russe ze čtyřicátých let minulého století nebo dva skříňové betlémy z 19. století. Současnou tvorbu tady zastupuje Krskův cestovní betlém a betlém řezbáře Josefa France, který střídavě žije v Chebu a v Třebíči.
Druhá výstava se jmenuje Betlém stokrát jinak a představuje práce žáků devíti základních škol z Chebska. Více než dvě desítky jesliček z nejrůznějších materiálů od keramiky až po novinový papír nebo slídu jsou přitom rozmístěny ve stálých expozicích muzea. Součástí této výstavy je také hlasování návštěvníků, který z těchto dětských výtvorů se jim nejvíce líbí. To bude probíhat až do 18. prosince a o tři dny později se pak ve Valdštejnské obrazárně uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků.