Výstavu připravili členové chebského Klubu železničních modelářů. Návštěvníci si tady mohli mimo jiné prohlédnout detailně propracované moduly čtyř kolejišť ve třech různých měřítkách. Jednalo se například o věrnou kopii švýcarského horského nádraží doplněného točnou nebo o nádraží s parním depem.
Největší zájem vzbudilo mezi dětmi i dospělými zatím ještě nedokončené kolejiště, které se ovládá unikátním digitálním systémem. Díky jeho použití se dá na jednu kolej umístit až 99 lokomotiv jedoucích různou rychlostí, které mohou být dokonce vybaveny i zvukem. Model, jehož autorem je chebský železniční nadšenec Martin Nožička je dotažen téměř do dokonalosti. Například v blízkosti chráněného přejezdu jsou k vidění záchranáři zasahující u dopravní nehody. Autor tohoto klenotu mezi železničními modely už věnoval jeho přípravě zhruba dva roky a o penězích ani nemluvě. Třeba cena jedné lokomotivy se zvukem totiž přesahuje částku 10 000 korun.
Jedna z výstavních vitrín byla věnována také slavnému Orient Expressu, který se na své trase z Benátek do Londýna zastavuje několikrát do roka na chebském nádraží. Návštěvníci si mohli prohlédnout nejen model tohoto legendárního vlaku, ale i fotografie interiéru a několik drobností z jeho výbavy.
Další zajímavá akce je pro všechny příznivce železnice připravena už na sobotu 27. listopadu. Na trasách Sokolov Kynšperk Luby a Cheb Luby se v tento den uskuteční speciální jízda historického mikulášského vlaku, ve kterém nebude chybět ani zrekonstruovaný bufetový vůz. Jízdenky je ale potřeba si zarezervovat už nejpozději do středy 24. listopadu.