Pro zdejší kulturní veřejnost to byla vůbec první možnost, jak se s vietnamským výtvarným uměním blíže seznámit. Vu Quôc Chinh je přitom ve své rodné zemi velmi respektovaným autorem a jeho díla jsou například zastoupena i v Národní galerii v Hanoji nebo v Galerii Asie a Tichomoří. Na chebské výstavě se představil rozsáhlou kolekcí olejomaleb a akvarelů. Námětem řady jeho obrazů je krajina, a to jak vietnamská, tak i česká. Šedesátiletý malíř totiž v České republice žije už více než patnáct let.
„Každá moje výstava je vlastně vyjádřením lásky k České republice, kterou považuji za svůj druhý domov. Svými obrazy chci proto přispívat k prohloubení přátelských vztahů mezi Čechy a Vietnamci. Měl jsem tady už 12 výstav a výtěžek z prodeje obrazů jsem vždy věnoval na nějaké humanitární účely v tom městě, kde se konaly. Konkrétně tady v Chebu, je to 70 000 korun na obnovu Františkánského kostela,“ komentoval svou výstavu autor.
Touto výstavou ale představování vietnamské kultury na Růžovém kopečku možná neskončí. V Čechách žijící vietnamská komunita totiž přišla s nápadem, že by se chebská galerie mohla stát jakýmsi centrem zaměřeným na kulturu a umění zdejších národnostních menšin, tedy nejen té vietnamské.
„Jednoznačně si myslím, že i město nebude mít nic zásadně proti této spolupráci. V tomto domě, který je vlastně je vlastněn soukromníkem, že my tady ani nemůžeme jako město podnikat oficiální kroky. Můžeme to podpořit nějakým grantem a chtěli bychom tedy, aby tady zůstala ta galerie a ten dům, aby se změnil v dům česko-vietnamského, potažmo česko-menšinového porozumění,“ uvedl starosta Chebu Jan Svoboda.
Premiérová výstava vietnamského malíře sice už skončila, ale jedno z jeho děl v Chebu zůstane natrvalo. Obraz chebského náměstí totiž Vu Quôc Chinh městu daroval.