ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Region: Karlovarská krajská nemocnice uvítala výbor Světové zdravotnické organizace (WHO)

Ve středu 20. 9. 2023 navštívila Nemocnici Karlovy Vary dvanáctičlenná skupina zástupců Světové zdravotnické organizace a zástupců Ministerstva zdravotnictví České republiky. Klíčovým tématem byla péče o uprchlíky.

0

Dnes

Karlovarský kraj: Program Medikem na gymplu byl o víkendu oficiálně zahájen

Na úvodním workshopu, který se uskutečnil na Gymnáziu Sokolov v sobotu 23. září, usedlo do lavic na 15 studentů z Karlovarského kraje se zájmem o studium medicíny. V rámci programu je následující tři roky čekají víkendové vzdělávací workshopy, které prohloubí a rozšíří učivo školních vzdělávacích plánů.

0

Dnes

Výstava středních škol „Kam po ZŠ“ pomůže s výběrem studia

Letos v říjnu se uskuteční v pořadí již desátý ročník výstavy středních škol „Kam po ZŠ“. Pokud zrovna řešíte, jakou školu si pro následné studium vybrat, využijte této příležitosti a přijďte se na akci podívat.

0

Včera

Region: Oloví se může pochlubit Bílou stuhou za práci s mládeží

Ačkoliv na první pohled působí město Oloví jako zapomenutá lokalita, opak je pravdou. Mají zde vlastní zdravotní středisko, několik obchodů, školku, školu a také celou řadu zájmových kroužků. A právě práce s mládeží přinesla tamnímu úřadu ocenění v soutěži Vesnice roku.

0

Včera

Region: Výstava středních škol „Kam po ZŠ“ pomůže s výběrem studia

Letos v říjnu se uskuteční v pořadí již desátý ročník výstavy středních škol „Kam po ZŠ“. Pokud zrovna řešíte, jakou školu si pro následné studium vybrat, využijte této příležitosti a přijďte se na akci podívat.

0

Včera

Aš: Mokřinští chtějí náves u katolického kostela, studie má vyřešit její podobu

Odbor správy majetku a investic vypsal veřejnou zakázku malého rozsahu na pořízení územní studie lokality u kostela sv. Karla Boromejského v Mokřinách. Studie má řešit území o velkosti cca 4,5 hektaru, z toho veřejné prostranství „Náves u kostela“ je o velikosti cca 7000 m2. Zadavatel předpokládá její dokončení v létě příštího roku.

0

Včera

Chodov: Knihovna je zkolaudovaná, za měsíc přivítá první čtenáře

Zhruba za měsíc si obyvatelé Chodova budou moci jít vypůjčit svou oblíbenou četbu do nové městské knihovny. Ta se veřejnosti představí v pátek 27. října v 10 hodin, na kdy si pro návštěvníky připravila Den otevřených dveří. Ještě před tím je však třeba přestěhovat z původní budovy zhruba 40 000 knih.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: První říjnový týden proběhne evropský balneo kongres (TV Západ)

Karlovy Vary se stanou na tři dny, 4. až 6. října evropským centrem lázeňství. Blíží se totiž balneologický kongres, kde už nyní je přihlášeno přes 250 účastníků z 15 států.

0

Před 3 dny

Sokolov: Den horníků podpořil tradice a nabídl pestrý program (TV Západ)

Letošní Den horníků v Sokolově provázelo mimořádně slunečné počasí. V sobotu 16. září se tradičně vydal průvod z areálu Sokolovské bytové. V čele šli praporečníci z Městské policie a sokolník se sokolem a psem.

0

Před 4 dny

Region: Nominujte do soutěže alej, která vás chytla za srdce

Najít nejkrásnější stromořadí, upozornit na ta, kterým hrozí zánik, či představit mladé aleje, jež lidé do krajiny vysadili teprve nedávno. To je cílem ankety Alej roku, kterou pořádá spolek Arnika již 13. rokem. Nominace je možné odevzdávat do 26. října, tak neváhejte a přihlaste své oblíbené stromořadí.

0

Před 4 dny

Cheb: Místostarosta Pospíšil jednal v Berlíně o elektrifikaci trati na Norimberk

Na spolkovém ministerstvu zahraniční v Berlíně proběhlo jednání o zlepšení dopravního propojení Německa a České republiky. Karlovarský kraj na něm zastupoval místostarosta Chebu Michal Pospíšil.

0

Před 4 dny

Moser slaví zahraniční úspěch, český křišťál mohou zákazníci obdivovat v londýnském obchodním domě Harrods

Výrobky tradiční karlovarské sklárny Moser jsou nově k vidění ve slavném obchodním domě Harrods v Londýně. Společně s britskou firmou Carrs Silver Sheffield sklárna představuje své nadčasové produkty, jako je např. váza Montagne nebo nápojový set Paula, v kombinaci se stříbrnými příbory. Spojením produktů dvou rodinných podniků s hlubokými historickými kořeny vzniká unikátní expozice s nádechem luxusu a noblesy.

0

Před 5 dny

Region: Výtvarná soutěž pro děti na téma „Kraj budoucnosti“ zná své vítěze

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak bude Karlovarský kraj vypadat v budoucnosti? Pokud ne, tak děti z našeho regionu to udělaly, a k tomu všemu se ještě pokusily ztvárnit svoji vizi na papír. Nejoriginálnější a nejpovedenější práce dnes ocenil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek společně s edukátorkou Galerie umění Karlovy Vary Kamilou Müllerovou hodnotnými dárky v podobě mobilních telefonů, tabletů, bezdrátových sluchátek a poukazů na výtvarný workshop.

0

Před 6 dny

Sokolovsko: Domácí péče v Dolním Rychnově jezdí za pacienty už třicet let

Domácí péče v Dolním Rychnově jezdí za svými pacienty do jejich domácností už třicet let. Výročí oslavili v zahradě domova pro seniory a léčebny, kde domácí péče sídlí. Vzácnými hosty tu byli senátor Miroslav Balatka a sokolovský starosta Petr Kubis.

0

Před 6 dny
Škoda Scala Fresh - Teď to klapne