„Tato akce nás přišla na 10,5 milionu včetně DPH. Probíhají tam ještě nějaké terénní práce, úpravy. Je to akce, která byla podle plánu dokončena. V areálu, po bývalé plovárně, došlo k revitalizaci, k úpravě – vysekání stromů tak, aby se navázalo na levý břeh Ohře, aby celé území bylo v jednotném celku, vznikly tam naučné stezky, různé stezky jak pro pěší, dá se tam samozřejmě jezdit i na kole, tak, aby celá oblast byla zkultivována,“ popsal místostarosta Chebu Jiří Černý.
Schválená evropská dotace z programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Bavorskem přitom pokryje 90 procent uznatelných nákladů. Od roku 2018 vznikly v území nové cesty, bludiště či zavěšená lávka, upravilo se také okolí vyhlídky Egerwarte. Dalším cílem je spojení mezi městy.
„Tam se nabízí možnost propojení této stezky s Františkovými Lázněmi. Byli jsme se tam podívat. Problém by byl trošku v Komorním Dvoře, kde není úplně možnost napojení na chystanou propojku, ale hledáme další možnosti tak, aby bylo možné propojit Františkovy Lázně s Chebem,“ dodal Černý.
Partnery města Chebu v projektu jsou geologická společnost z bavorského Fichtelbergu a město Františkovy Lázně, které pracuje zároveň na zatraktivnění přírodní rezervace Soos a Komorní hůrky.