Cheb: Město oslaví památky i výročí bohatým programem (TV Západ)

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Karlovarský kraj a město Cheb pořádají „Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2022“ s tématem Udržitelné památky, které se bude konat ve dnech 9. až 11. září 2022 v Chebu.


Bohatý program je připraven také k oslavám 700. výročí zástavy Chebska českému králi Janu Lucemburskému. 

„Dny Evropského dědictví se pravidelně otevírají národním zahájením Dnů evropského dědictví. A letos to bude město Cheb. Je to velmi důležité, protože přijíždí starostové z ostatních měst a dáváme tím najevo, že existuje město, které je pro ten rok výjimečné. My se moc do Chebu těšíme,“ uvedla ředitelka Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska Věra Vitvarová. 

Součástí oslav bude také předávání titulů „Nositel tradice lidových řemesel“, které uděluje ministr kultury České republiky.

„Kdokoliv může přihlásit řemeslníka, ale ten musí splnit dvě základní podmínky. A to, být mistrem ve svém oboru a potom musí své umění předávat dál, další generaci. Letos pan ministr udělí tři tituly a všechno se dozvíte 10. září v 10 hodin v Chebu,“ dodala Vitvarová.

Bohatý program nabídne mimo jiné koncerty, výstavu historických kronik, modelů chebských krovů, videomapping z historie města a výstavu replik korunovačních klenotů v kostele sv. Kláry. Chystají se také umělecké workshopy pro děti i dospělé, tesařská dílna, scénická čtení v Západočeskému divadle nebo rytířský turnaj na hradě, průvod městem či festival piva na Krajince. Podrobný program včetně rezervací bezplatných vstupenek na některé z akcí najdete na webových stránkách www.ehdcheb.cz.

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Reviens Bébel!

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
weby uniweb