Cheb: Na 6. ZŠ jsou nové prostory pro výuku, finišuje FVE elektrárna (TV Západ)

Chebská 6. Základní škola získala nové výukové prostory za téměř 9 milionů korun. Zázemí s názvem „Future Classroom Lab“ bude sloužit nejen pro běžnou výuku, ale také pro partnerskou spolupráci s Mittelschule Waldsassen a Grundschule Tröstau v rámci projektu „Stavíme most k porozumění“.

dezinfekce

Škola si tím zároveň vyřešila havarijní stav vstupní části budovy. 

„Tady nám odpadávaly podhledy, v havarijním stavu byla elektrika, takže když se to plánovalo, tak právě jedním z těch důvodů bylo opravit tu školu tak, aby byla pro děti bezpečná. Takže prvotní fáze byla oprava podhledů a elektroinstalace. Na to navazovala druhá fáze vybudování těch nových prostor. No a teď už nás čeká jenom to příjemnější a to jsou ty měkké aktivity,“ uvedla Štěpánka Černá, ředitelka 6. ZŠ Cheb a chebská radní. 

Jazykové vzdělávání, společné pobyty či bilingvní výuka jsou součástí tříletého projektu financovaného prostřednictvím programu INTERREG Bavorsko - Česko 2021- 2027 za 5 milionů korun. Prostory jsou ze stavebního hlediska hotové, následovat má dovybavení.

„Bude tady určitě vybavení nábytkem a IT technikou a konektivitou. To je součástí toho projektu, který je financován z toho projektu INTERREG. Takže teď budou probíhat výběrová řízení a čekáme, až si to vybavíme a budeme moct začít s výukou v těchto prostorách a setkávat se s těmi našimi partnery,“ přiblížila ředitelka. 

V dopoledních hodinách bude v prostorách probíhat běžná výuka v multimediální či jazykové učebně. Kromě toho vznikl prostor, který poslouží pro neformální setkávání s ostatními školami a další aktivity. Rodiče také získají místo, kde budou moci u recepce počkat na své děti a nevstupovat přitom do prostor školy. 

Ve škole, jejíž součástí je i městský plavecký bazén, zároveň finišuje s pilotním programem v rámci města instalace fotovoltaického systému s úložištěm za téměř 4 miliony korun. 

„Protože jsme Ekoškola, já mám velkou radost, nejenom, že vidíte za mnou krásnou květinovou stěnu, o kterou se budou žáci starat, ale město vlastně zkusilo pilotně, jak by mohlo ušetřit na energiích elektrických. A naše škola byla vybrána jako vhodná, co se týká do polohy. A byl podán projekt na fotovoltaiku. Menší část fotovoltaické elektrárny je umístěna ve škole, kde máme 50kWh úložiště bateriové a část je uložena nad bazénem a to bude sloužit pro bazén, ohřev vody, vyhřívání a tam je úložiště 100kWh,“ popsala ředitelka Černá. 

Připojení fotovoltaické elektrárny do sítě se plánuje na polovinu listopadu, kdy zároveň školáci získají na den ředitelské volno. 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy