"Kdy v současné době je dokončena projektová dokumentace na výměnu těchto lávek. Budou nahrazeny stávající dřevěné za nové ocelové a tím by měla být znova obnovena nebo alespoň přiblížit návštěvní kapacita zimního stadionu pro návštěvníky. A souběžně existuje studie na úpravy okolí zimního stadionu. A kdy by se mělo řešit jednak parkování okolo zimního stadionu, celková změna koncepce přístupu a vstupů do zimního stadionu, ale ještě před tím mu předchází odvodnění celé lokality, kdy by se mělo řešit jímání stávajících podzemních vod a využití jich pro nové travnaté hřiště v areálu Lokomotivy," vysvětlil situaci místostarosta Chebu Pavel Pagáč.
Voda do chebského zimního stadionu zatéká ze tří míst.
"Voda by se měla jímá do nějakých stabilizačních retenčních nádrží. Bavíme se asi o třech lokalitách, jedné v prostoru parku Prokopa Holého, kde je jeden z těch zdrojů. Další zdroj je vlastně areál bývalého pivovaru nad zimním stadionem a pak ještě samotné místo té rokle, kde zimní stadion leží," dodal Pagáč.
V sedmdesátých letech minulého století vzniklo venkovní malé a velké kluziště. Zastřešení a výstavba nového zázemí větší plochy se uskutečnila mezi roky 2003 a 2004.