Cheb: Organizace Joker oslavila 20 let v komunitní zahradě (TV Západ)

V chebské komunitní zahradě v Májové ulici se v pátek 8. června uskutečnila oslava 20 let od založení neziskové organizace Joker. Ta podporuje osoby se zdravotním postižením, především v oblasti zaměstnávání.

dezinfekce

A to například ve formě chráněných a sociálně-terapeutických dílen. Dále pak provozuje kavárnu, bistro, šicí a rukodělnou dílnu nebo prádelnu.

„Poměrně jsme se za těch dvacet let rozrostli. V tuto chvíli máme padesát zaměstnanců na chráněných místech, plus máme deset zaměstnanců sociálně terapeutické dílny, kteří se starají o naše klienty, kteří k nám tedy docházejí do sociální služby. Takže je možná šedesát zaměstnanců a spoustu přátel a kamarádů a podporovatelů, kteří nám pomáhají,“ spočítala projektová koordinátorka Katrin Mičudová. 

Zahrada, která funguje od roku 2015, je místem setkávání lidí nejen z Jokeru, ale zároveň je zde v provozu také obecní pec Golem od kamnáře Jaroslava Závackého. Spolek Ch(l)ebáci okolo Libora Matouška v ní pravidelně již pátým rokem pořádá pečení, kdy si každý může donést své suroviny a zde si je upéct. 

„Komunitní zahradu máme jako správci pod sebou a dokonce je to jedno z míst, kde poskytujeme naší sociální službu. Takže je to vlastně náš domov a a je to paráda, že se můžou i lidi prostě přijít z celého Chebu a oslavit to s námi. Jsou tady klienti, zaměstnanci, naši sponzoři, jsou samozřejmě pozvaní i zástupci okolních měst a obcí, mimo jiné i Chebu, kteří nás samozřejmě významně podporují. Je tady také zástupce Místní akční skupiny, která nám přispěla nějakou částkou, poměrně velikou, abychom mohli tady pohostit všechny zadarmo a využili jsme vlastně té nabídky a jsou tady také, takže jeden z našich sponzorů, v podstatě,“ přiblížila koordinátorka. 

Oslavy spojené s kulturním programem zajistili členové organizace se svými sympatizanty a podporovateli. 

„Začínáme tím, že klienti si připravili takový program bubnování na gymnastické míče, což je taková jedna terapeutická technika, ale bude to určitě velká zábava. Pokračujeme koncertem Lele Bandu. A na závěr taková třešnička na dortu je pohádka Sněhurka a trpaslíci. Máme více než sedm trpaslíků a to je pohádka našich klientů sociálně terapeutických dílen,“ vyjmenovala program Mičudová. 

O činnosti neziskové organizace se více dozvíte na adrese www.dilnyjoker.cz.

„Teď řešíme jednu velkou krizi a to je naše auto, které nám pomalu dosluhuje a prostě jsme na něm velmi závislí v tom, že svážíme klienty z celého okresu k nám do služby, aby se k nám vůbec dostali. A to nám pomalu dosluhuje. Takže teď nás čeká jeden velký úkol a to sehnat takový pořádný pěkný milion, bych řekla, na takové nějaké svozové auto. Takže to je trošku to, co nás trápí. Ale jinak myslím si, že naši zaměstnanci i klienti jsou spokojení a že se nám vlastně docela daří, což je úplně super,“ uzavřela Katrin Mičudová.

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024