Přibyla také prolézačka ve tvaru kostky s upraveným okolím.
„Na toto bychom chtěli navázat a je to v podstatě prostor mezi výškovými budovami, které tam dominují. Ten prostor je tam poměrně takový jako pohledově neutěšený, takže bychom chtěli vytvořit klidové zóny před těmito paneláky a k tomu, aby tam mohlo dojít ke krátkodobé rekreaci, k posezení, drobné některé stavby, jako jsou pergoly, výsadba bylinného patra a zároveň také i revitalizace toho kanálu, který tam vede, ten odvodňovací, může dostat novou funkci jako takové suché koryto, které v době dešťů bude stahovat vodu a v době, kdy pršet nebude, tak může zase naopak být dominantní tím, že tam pokvetou některé rostliny ve štěrku a v kamenech,“ uvedl místostarosta Chebu Michal Pospíšil.
Pracovat se bude na projektové dokumentaci a ještě letos by město chtělo jedno místo také zrealizovat. A v letošním roce se plánuje také dokončení projektu u 1. základní školy poblíž dřevěné matematické kostky.
„Ta kostka, ta byla základ. Dále jsme tam vysázeli skoro dvacet stromů a jako poslední úprava by mělo být vytvoření takového drobného trampolínového centra, které bude sloužit v nabídce školákům a dětem z okolí si zaskákat a zablbnout si tam,“ dodal Pospíšil.
Kromě Skalky dochází k obnově zeleně i v dalších lokalitách. Například v ulici K Nemocnici je nové stromořadí 19 javorů babyka, které tam nahradily odumírající javory „Globosum“. Z vegetačních ostrůvků byla společně se starými stromy odstraněna i ztvrdlá nekvalitní zemina. Kromě vhodné zeminy získal každý strom zavlažovací systém včetně drenážní štěrkové vrstvy. Každý z ostrůvků bude ještě osázen pokryvnými růžemi a různými druhy trvalek. Pokračuje tak trend, kdy v loňském roce Cheb za každý strom, který musel jít k zemi, vysázel dva nové.