Karlovarsko: Žena přišla o téměř 500 tisíc korun

V první polovině března letošního roku měla jednasedmdesátiletou ženu telefonicky kontaktovat neznámá osoba. Ta si měla vymyslet různé legendy výhodných investic s kryptoměnou, kdy následně ženu přesvědčila o zaslání dvou plateb finanční hotovosti na zahraniční účty.

dezinfekce

Dále ženu neznámý pachatel přesvědčil, aby si nainstalovala do mobilního telefonu a notebooku program pro vzdálenou správu. Žena tak učinila a nechala neznámou osobu dále operovat bez své přítomnosti. Poškozená žena při náhodné návštěvě banky ve čtvrtek 27. června letošního roku zjistila, že jí bylo v minimálně pěti platbách z bankovního účtu odčerpáno téměř půl milionu korun. Neznámá osoba využila časové svobody a znalosti veškerých údajů jednasedmdesátileté ženy, kdy za pomoci toho sjednal na bankovním účtu ženy celkem šest půjček od různých bankovních společností. 

Neznámý pachatel tak způsobil ženě škodu ve výši přibližně 500 tisíc korun. 

Karlovarští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinů krádeže, podvodu, úvěrového podvodu a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací. 

V případě prokázání viny tak hrozí neznámému pachateli trest odnětí svobody až na osm let. 

Důrazně varujeme před instalováním jakéhokoliv softwaru pro vzdálený přístup, a to zejména na žádost Vám neznámým osobám, které slibují zhodnocení Vašich peněz a podobně! Nainstalováním této aplikace do počítače nebo jiného zařízení dovolíte neznámým osobám to, že mohou bez Vašeho svolení pracovat na vašem počítači. Získají tím přístup například i do internetového bankovnictví a mohou tak provádět převody finančních prostředků, a to opět bez Vašeho svolení! Podobného podvodného jednání evidují kriminalisté bohužel více.

Buďte obezřetní, ať nepřijdete o své našetřené finanční prostředky!

nprap. Jan Bílek

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024