Opatření se vztahuje i na ty občany, kteří byli z důvodu domácího násilí vykázáni z domu. Rozhodl o tom včera hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.
„Předběžně už jsem o tom s karlovarskou paní primátorkou a starosty obcí s rozšířenou působností mluvil, v těchto městech je třeba zajistit po dohodě s hygieniky místa, ve kterých budou moci odděleně být umístěni občané bez domova a vykázaní v případě, že jsou v karanténě, nebo se už u nich prokázalo onemocnění COVID-19. Počítáme také s tím, že by byla v těchto vyčleněných budovách poskytována nezbytná péče a zásobování. Navíc bude nutné zajistit i ostrahu takových objektů. Společně jsme se shodli na tom, že je to sice velmi náročné, ale nezbytné opatření, abychom zabránili šíření nákazy ve městech a okolních obcích právě kvůli lidem, kteří se i přes karanténu nebo prokázané onemocnění pohybují venku mezi ostatními lidmi, protože nemají kde být. Většina starostů má podobná místa vytipovaná, ještě si upřesníme kapacitu. Zpočátku by byly tyto budovy v provozu jen v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu, pokud by to bylo zapotřebí, následně i v ostatních obcích s rozšířenou působností,“ upřesnil hejtman.
Vyhrazené budovy budou sloužit nejen obyvatelům uvedených měst, ale i ostatních obcí v jejich správním obvodu. V případě potřeby se kraj podle krizového zákona bude podílet na financování provozu vyčleněných objektů.
Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje
Frantiska Tothova
Před 4 roky
Dobry den znam,cloveka kde nema v teto situaci kde byt je na ulici nikdo mu nepomuze volala jsem snad na vsechni Azili ale bouzel nikdo nepomochl nechapu jak je to mozne je to preci taky clovek a neni tu pomoc v nasem state jsem z tiho rozcilena stratil i svoje osobni doklady no proste je na porazi sil a nikdo neoomuze, kde to jsme
2 Editor
Před 4 roky
Dobrý večer, obraťte se na příslušný městský nebo obecní úřad v místě, kde se zdržuje. Víc takhle bez bližších údajů nezmůžeme.