Během této doby byly prověřeny nejen možnosti dostupné techniky, ale také koordinace zásahů a schopnosti jednotlivých účastníků.
Na Krajském úřadě Karlovarského kraje informoval novináře náměstek pro IZS (Integrovaný záchranný systém) a operační řízení Oldřich Volf o nasazení sil a prostředků požární ochrany Karlovarského kraje. Například o rozsahu požáru, který se rozkládal na ploše více než 1000 hektarů s frontou požáru v délce zhruba 86 kilometrů.
Výčet techniky poskytnuté karlovarskými krajskými hasiči obsahoval kromě vozidla podpory velení 1+1, především skupina Dron, která nepřetržitě monitorovala jednu ze zájmových lokalit. Termokamerami lze účinně vyhledávat ohniska požárů. Naši hasiči měli také zastoupení dvěma příslušníky ve štábu velitele zásahu v německém Sasku, kam se požár také rozšířil.
Také nasazený odřad 6 hasičů a čtyř kusů techniky se činil. Zajišťoval nepřetržitou dopravu vody na 11 kilometrů v objemu 3000 litrů za hodinu. Stresové situace zažívali hasiči a jejich velitelé nejen v terénu, ale také například v živém vstupu České televize pár minut po jmenování do funkce.
Druhý odřad už posílil na 33 hasičů, profesionálů i dobrovolných a 12 kusů techniky ve třech segmentech, ve čtvrtém pak odjelo pomáhat dalších 14 hasičů s 6 kusy techniky. Celkem bylo nasazeno ve čtyřech rotacích přes 250 hasičů z našeho kraje.
Náměstek Volf pak přiblížil činnost hasičů na několika zajímavých údajích i s výčtem zúčastněných jednotek. Během sbírání zkušeností se zvládáním mimořádné události se také ukázalo, že nebezpečí rozsáhlejších požárů v těžce dostupném terénu může hrozit i v Karlovarském kraji. Jako příklad uvedl přírodní rezervaci Rolavská vrchoviště, kde se nachází 800 hektarů technice nedostupné plochy zasažené vysycháním.