Region: Policisté navštívili letní dětské tábory

Policejní preventisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje z oddělení tisku a prevence se v oblasti prevence kriminality věnují dětem po celý rok. Nezapomínají na ně ani o letních prázdninách, kdy jsou děti na letních táborech.


Během července policisté navštívili hned několik táborů. Jedním z nich byl tábor v Nové Vsi, který byl určený pro malé děti z dětského domova. Děti měly velkou radost z prohlídky policejního vozidla, ve kterém si vyzkoušely pustit policejní maják. Další radost jim udělala možnost vyrobit si svůj vlastní policejní odznak a na památku si odnést policejní kartičku s vlastním otiskem prstu. Z dalších navštívených táborů byl dětský tábor v Rybničné, který byl připraven pro děti ze sociálně slabších rodin. Děti si mohly prohlédnout policejní vozidlo, vyzkoušet si brýle simulující únavu a návykové látky. Stejně jako na předchozím táboře, si mohly vyrobit svůj policejní odznak. 

Policisté navštívili také dětský tábor na Přebuzi. Děti měly možnost prohlédnout si nejen policejní vozidlo, ale i policejní čtyřkolku, se kterou přijeli policisté z Obvodního oddělení Rotava. Dále si zahrály hru s dopravní tématikou pod názvem „Kolo štěstí.“ Po zatočení kola si vybraly svou kartičku s otázkou nebo úkolem a musely správně odpovědět. Součástí Kola štěstí je také poznávání dopravních značek.  I zde si děti mohly za odměnu vyrobit krásný policejní odznak.  

V polovině měsíce července policisté navštívili také dětský tábor na Božím Daru. Děti si mohly prohlédnout policejní techniku, výstroj a výzbroj policistů a dozvědět se zajímavé informace o jejich práci. Preventisté každoročně navštěvují dětský tábor na Vránově u Sokolova. Pro děti zde byl připraven zajímavý program. V letošním roce si mohly vyzkoušet brýle simulující únavu, zahrát si hru s preventivním balónem, který je zaměřen na osobní bezpečí, běžná rizika a na práci všech složek IZS. Na stanovišti u policistů z dopravního inspektorátu Sokolov si mohly změřit rychlost svého běhu. Jedním ze stanovišť byl i stánek BESIP, jehož pracovníci s dětmi hráli hry týkající se dopravní výchovy.  

Policisté navštěvují také příměstské tábory. Jedním z nich byl například příměstský tábor v Karlových Varech v Drahovicích, který pořádá sportovní klub. Děti se zde dozvěděly důležité informace například o tom, jak je nebezpečný alkohol nebo návykové látky. Měly možnost si vyzkoušet brýle simulující stav po požití alkoholu a vyzkoušet si, jak je nebezpečné v tomto stavu například řídit vozidlo nebo jízdní kolo. Za odměnu si všechny děti vyrobily policejní odznak. Po celé léto se koná v Centru zdraví a bezpečí v Karlových Varech příměstský tábor pro děti, kde mají karlovarští policisté pro děti připraven zajímavý program. 

Všechny děti byly policejními preventisty obdarovány preventivními předměty jako např. reflexními páskami, přívěsky na klíče a různými papírovými hrami, omalovánkami, pexesy a samozřejmě nechyběla ani sladkost. 

Během celého léta se policejní preventisté chystají navštívit další dětské tábory po celém Karlovarském kraji. 

nprap. Mgr. Soňa Podlahová  

Fotogalerie
weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 31.07.2021 13:00
0 +
 
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb