Sokolov: Město si připomnělo Den válečných veteránů (TV Západ)

Jedenáctého listopadu v 11 hodin a 11 minut si po celé republice připomněla část veřejnosti a zástupci měst a obcí Den válečných veteránů. V Sokolově se na několika památných místech od 10 hodin konaly vzpomínkové akce, které vyvrcholily v symbolický čas u Památníku sovětských zajatců v Heyrovského ulici.


Za přítomnosti kompletního vedení města, tedy starosty Petra Kubise, místostarostky Renaty Oulehlové i místostarosty Jana Picky se akce zúčastnil také senátor Miroslav Balatka. Nechyběli nastoupení studenti sokolovské pobočky Vojenské střední školy a vyšší odborné školy Ministerstva obrany a čestnou vojenskou stráž doplnili zástupci Městské policie. 

První světová válka trvající přes čtyři roky přinesla obrovské utrpení a smrt více než 18 milionů lidí. K jejímu ukončení podpisem 11.listopadu 1918 v 11 hodin dopoledne ve francouzské obci na sever od Paříže. K vyjádření podpory lidé nosí na klopách květy vlčího máku, které pokrývaly dle básně kanadského chirurga hroby vojáků padlých na západní frontě. 

Vzpomínkovou akci v Sokolově zahájila hymna České republiky. Poté dostali pokyn nastoupení studenti vojenské školy k vzdání pocty. Členové delegace pak položili květiny a věnce k pietnímu místu. Po zaznění vojenské večerky byla akce ukončena. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hollywood Voices

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
weby uniweb