Sokolov: Městská policie zpřísní postihy za špatné parkování

V polovině května se v Sokolově uskutečnila preventivní akce městské a státní policie zaměřená na správné parkování. Strážníci a policisté kontrolovali jednak okolí křižovatek, kde řidiči často nedodržují zachování volného třímetrového prostoru, čímž snižují přehlednost v dopravě, a tím zvyšují riziko vzniku nehod.

dezinfekce

Dále hlídky kontrolovaly nástupní plochy IZS (Integrovaného záchranného systému). Jejich zablokování totiž může, v případě nouze, zpomalit zásah záchranných složek.

V neposlední řadě se dohlíželo i na parkování na chodnících a v zeleni, které nejenže porušuje předpisy, ale také poškozuje veřejné prostranství a komplikuje pohyb chodců.

Dosud strážníci řešili přestupky domluvou nebo udělováním pokut. Vzhledem k dlouhotrvajícím problémům se špatným parkováním se však rozhodli přijmout přísnější opatření. V případech, kdy vozidlo bude tvořit překážku v provozu nebo bude stát na vyhrazeném parkovišti, může dojít i k odtahu vozidla. „Zpřísněním postihů za špatné parkovaní nechceme jen trestat, ale hlavně předcházet situacím, které by mohly ohrozit bezpečnost a plynulost dopravy. Proto jsme také v předchozích letech ve městě vybudovali několik set nových parkovacích míst, která mohou řidiči bezplatně využívat. Jedná se třeba o parkoviště v ulicích Vítězná nebo Mánesova. Letos přibudou další velká parkoviště u vlakového nádraží nebo v areálu Bohemia,“ uzavírá starosta Sokolova Petr Kubis.

Zdroj: Město Sokolov

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024