„Toto je ovšem věc, která opravdu v Čechách bude tak, jak to dneska návštěvníci uvidí, poprvé instalována. Byla to výstava, která se jmenuje Teufelsee – Ďáblovo jezero. V loňském roce byla vystavována v Lohman muzeu v New Yorku, což je veliké muzeum moderního umění. Potom v San Franciscu v jedné veliké galerii a v zimě ve Frankfurtu nad Mohanem. Ve Frankfurtu a tady je to v celé veliké verzi. Je to největší kresba na světě. Je to kresba uhlem. Má 36 metrů na délku a necelé tři metry na výšku,“ popsal kurátor výstavy Josef Vomáčka.
Prostor kostela vyplnil obraz, jehož tématem je život v okolí známého berlínského jezera.
„Samotná věc je v podstatě realistická kresba, velmi kvalitní, která tady předvádí divákům něco, co se tady možná okolo Sokolova nebo Karlových Varů neodehrává tak často. V Berlíně je velký lesopark Grunewald, který je velký jako Brno, má asi 220 km2. V tomto lesoparku je několik jezer. Je to ochranné pásmo, biologické, velmi zajímavé. Také je to tady zdůrazněno na té kresbě. Tam během dne přicházejí lidé. Voda tam stojí, čili je v létě teplá a lidé se zde koupou. Protože je to v hustém lese, je to nudistická pláž. Nudistická pláž k večeru začíná být zajímavá i jiným způsobem. Lidé se tam sbližují. V podstatě to, co tady uvidíte na té kresbě, se tam odehrává. Je to zážitek, který je přímo úměrný liberálnímu západnímu Berlínu. To je v západním Berlíně. Je to samo o sobě kresba, které já si velice vážím, protože Kai Teichert – autor, tady dokazuje svůj osobní a výtvarný vývoj,“ dodal Vomáčka.
Autor vytvořil dílo, které je složené z jedenácti částí, během dvou měsíců. Podle kurátora je v tomto provokativním díle, jehož nejodvážnější části ani nelze ukázat ve vysílání, zakomponována řada skrytých významů. Kromě fantaskních žabolidí nebo lesních božstev se mezi postavami objevuje řada reálných postav uměleckého a společenského života současného Berlína.