Sokolovsko: Dvojice kradla naftu

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 29 a 31 let, které obvinili ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci.

VZP list a pros 2022

Dvojice mužů měla společně od poloviny srpna do října letošního roku krást motorovou naftu ze zaparkovaných či odstavených pracovních strojů. Společně takto jednali v šesti případech. V dalších dvou případech kradl naftu devětadvacetiletý muž sám. Naftu odcizili v několika obcích i městech na Sokolovsku, ale ve dvou případech také na Plzeňsku.

V polovině srpna se společně vydali k dolovému území na Sokolovsku, poškodit víčko nádrže a z rypadla odčerpali zhruba 300 litrů motorové nafty. O několik dní později měli takto motorovou naftu krást na Plzeňsku. V jednom případě z nákladního automobilu a ve druhém případě z traktoru.

Devětadvacetiletý muž sám odcizil naftu ve dvou případech na Sokolovsku. V Kynšperku nad Ohří vnikl na pozemek a naftu odčerpal z několika zaparkovaných pracovních strojů.

Společně dvojice naposledy kradla v polovině září, kdy se vydala do areálu společnosti poblíž Chodova a z pracovního stroje odcizili zhruba 300 litrů nafty.

Během několika týdnů tak dvojice společně odcizila pohonné hmoty v hodnotě zhruba 70 tisíc korun. Poškozením víček nádrže způsobili muži škodu ve výši přibližně 20 tisíc korun. Devětadvacetiletý muž sám svým jednáním způsobil škodu zhruba 12 tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí oběma mužům trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb