Poslední aktualizace


Jak vybrat a instalovat nástěnný držák televize

S rozšířením plochých televizí, které jsou také mnohem lehčí, než klasické starší varianty došlo také ke změně umístění televize, kterou už většina lidí neinstaluje na televizní stolek, ale uchytí ji na stěnu pomocí vhodného držáku. Ale jak správný držák vybrat a jak ho nainstalovat? To si povíme právě v tomto článku.

1

Věra Poláková (Před týdnem)

Co se dělo v naší škole

Podívejte se, co se dělo ve škole v uplynulém týdnu ;-)

0

Žáci si užívají výlety s učiteli

Žáci a učitelé teorie i praxe oboru Cukrář, Truhláři a Zpracování dřeva si vyšli na pěší výlet z Chebu na vysílač Dyleň.

0

Cukráři tvořili panenky

Včera se konal na pracovišti odborného výcviku oboru Cukrář kurz modelování figurky. Tento kurz zorganizovalo pro učitele odborného výcviku z různých škol Krajské vzdělávací centrum Gymnázia Sokolov. --- VÍCE NA NAŠEM FACEBOOKU www.facebook.com/zivnostenska

0

Aranžéři vázali knihu jako středověký knihař

Druhý ročník aranžérů se zúčastnil 13. 6. workshopu v chebském muzeu s názvem „Středověký knihař“. Akce navazovala na první díl „Středověký písař“.

0

Kadeřnici soutěžili v maturitním účesu

V tomto týdnu se konala soutěž na odborném výcviku oboru KADEŘNÍK na téma společenský učes - maturitní ples, kde předvedli své umění žáci třídy 1. K.

0

Interaktivní seminář pro kosmetičky

Dne 2. 6. navštívila žákyně tříd 1. KOS a 3. KOS vizážistka paní Pavlína Heyduková. Žákyně si vyzkoušely denní líčení s kosmetikou MARY KAY. Děkujeme Pavlíně za super prezentaci přípravků dekorativní kosmetiky, vychytávky v líčení a těšíme se na další milé setkání.

0

Průzkum minerálních pramenů Slavkovského lesa odhalil skryté přírodní bohatství

Ve vybraných lokalitách chráněné krajinné oblasti Slavkovský les byl v loňském roce proveden vědeckými pracovníky Botanického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. průzkum vývěrů minerálních pramenů. Výzkum byl zaměřen na druhy sice oku neviditelné, leč pro vodní svět zásadní – sinice a řasy. Řasová flóra Slavkovského lesa se ukázala být nadmíru zajímavou, velmi bohatou a rozmanitou, což souvisí se širokou škálou fyzikálních a chemických parametrů zdejších vodních stanovišť.

0

Jana Rolková (Před 3 měsíci)

Žáci se učili první pomoc :-)

V pondělí 23. 5. 2022 žáci oborů Kuchař a Číšník ze třídy 1. KU-KČ vyrazili na preventivní besedu do Karlových Varů.

0

Co se dělo v naší škole :-)

https://youtu.be/ijpK3dgtH-c

0

Cukráři vytvořili zajímavé dorty

Ukázka prací žáků prvního ročníku oboru CUKRÁŘ.

0

Soutěž GASTRO KRASLICE je za námi :-)

Podívejte se na reportáž ze soutěže žáků středních škol ;-)

0

Kosmetičky zkoušely nové techniky

V tomto týdnu se konal na odborném výcviku oboru Kosmetička kurz Lash lifting. Je to velmi oblíbená a žádaná metoda tvarování řas, která přirozeně natočí, opticky prodlouží a zároveň vyživí řasy. Řasy pak působí delší, hustší a zdravě se lesknou. A díky natočeným řasám se opticky zvětší oči. Kurzu se zúčastnily žákyně ze třídy 2. KOS. Děkujeme školitelce paní Lindě Borovkové :-)

0

Žáci při výuce grilovali :-)

Dne 19. 5. 2022 se konala naše poslední hodina předmětu Speciální technologie.

0

Seminář pro učitele - dechaře v Základní umělecké škole Kynšperk nad Ohří

V úterý 10. 5. 2022 uspořádala naše škola ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem ČR seminář pro učitele s názvem „Využití nových metod a forem ve výuce dechových nástrojů na ZUŠ“.

0

Alena Konečná (Před 3 měsíci)