ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

Sokolov: Městská policie oslavila 20 let s Dostavníkem (TV Západ)

Znovuobnovený nejstarší festival folku, country a trampské muziky v Česku, sokolovský Dostavník, se v letošním roce spojil s oslavami kulatého výročí zdejší Městské policie. Od roku 1965, kdy se konal první ročník, si festival prožil zlatá 80. léta i nedávné přerušení kvůli pandemii covidu.

0

Včera

Březová: Třetí ročník Chilli festu se blíží, máme pro vás soutěž (TV Západ)

Březová u Sokolova zažije po roce opět akci pro všechny kutily, milovníky dobrého jídla a extrémně pálivých papriček. Třetí ročník festivalu se uskuteční v sobotu 10. června ve zdejším amfiteátru.

0

Před týdnem

2003 – Cheb: V Galerii 4 vystavuje Lukáš Kliment (TV Západ)

V chebské Galerie 4 jsou v těchto dnech k vidění snímky fotografa Lukáše Klimenta. Kolekcí nazvanou Moře se přitom autor vrací k výstavní činnosti téměř po patnácti letech.

0

Před týdnem

2003 – Cheb: Knihovna představuje korejskou literaturu (TV Západ)

Ojedinělou šanci blíže se seznámit s korejskou literaturou mají návštěvníci chebské knihovny. V předsálí půjčovny pro dospělé probíhá v těchto dnech výstava korejských knih, překladů z korejštiny a knih o této padesátimilionové zemi.

0

Před týdnem

Sokolov: Městská policie oslaví v sobotu 20 let od založení (TV Západ)

Městská policie v Sokolově si v letošním roce připomíná kulaté výročí 20 let od svého založení. V sobotu 27. května od 14 hodin na Starém náměstí proto budou mít strážníci velkou oslavu.

0

Před týdnem

Region: Přeshraniční iluminace v Selbu a v Aši – to musí zažít všichni milovníci umění

Zažijte procházku kulturou a historií dvou míst! Iluminace v Selbu a v Aši je "souborné umělecké dílo"! Na úvod Bavorsko-českých týdnů přátelství přišla známá umělkyně Brigitt Hadlich (hadlich-art - Weidenberg) s něčím velmi zvláštním: Její umělecká světelná video dokumentace si pohrává s prvky z města Selbu a z města Aše. Ukazuje takto hluboké spojení mezi oběma místy. Přeshraniční a koordinované nasvícení tak vytváří umělecký most mezi Bavorskem a Českou republikou.

0

Před týdnem

Bochov: Na Šlapání se vydalo sedm desítek lidí (TV Západ)

V sobotu 13. května panovalo v Karlovarském kraji nepříliš vlídné počasí, bylo chladno, místy pršelo a vál čerstvý vítr. Přesto se uskutečnila tradiční turisticko-společenská akce na Karlovarsku, první letošní venkovní akce Šlapání Bochovskem.

0

Před 2 týdny

Sokolov: První komunitní zahrada vznikla na sídlišti Michal (TV Západ)

Ve čtvrtek 11. května se v pobočce sokolovské Městské knihovny na sídlišti Michal uskutečnilo slavnostní otevření komunitní zahrady pro seniory.

0

Před 2 týdny

2003 – Cheb: Dny Rudolfa Serkina připomněly 100. výročí (TV Západ)

Památce světoznámého klavírního virtuosa, chebského rodáka, Rudolfa Serkina byla věnována řada kulturních akcí, které se v Chebu uskutečnily v průběhu posledního dubnového víkendu. Akce nazvaná Dny Rudolfa Serkina připomenula sté výročí narození této hudební legendy.

0

Před 2 týdny

Cheb: Oceňovaný román o Drtikolovi poprvé na divadelních prknech

Západočeské divadlo v Chebu vás zve na světovou premiéru. V rámci Extra echt epesně české sezóny uvádí dramatizaci románu jednoho z nejvýraznějších spisovatelů současné české literární scény Jana Němce Dějiny světla.

0

Před 3 týdny

2003 – Cheb: Kýbl akademické krve měl 20. ročník (TV Západ)

V úterý 28. dubna se na chebské transfuzní stanici uskutečnilo již 20. pokračování tradiční akce posluchačů zdejší Ekonomické fakulty nazvané Kýbl akademické krve, která se od roku 1993 koná vždy na jaře a počátkem zimy.

0

Před 3 týdny

2003 – Cheb: Galerie hostí unikátní výstavu starých zátiší (TV Západ)

V chebské Galerii výtvarného umění je v těchto dnech k vidění výstava nazvaná Mezi zátišími. Ta představuje ojedinělý výběr šedesáti olejů vlámských, holandských a středoevropských mistrů ze sedmnáctého a osmnáctého století.

0

Před 3 týdny

Františkovy Lázně: Veteránská auta se předvedla na Národní třídě (TV Západ)

První májový den se ve Františkových lázních konalo tradiční dostaveníčko motto veteránů. Za slunečného počasí zahájila program řízná dechovka spojená s vystoupeních chebských mažoretek.

0

Před 3 týdny

2003 – Hrušková: Probíhá archeologický průzkum Krudumu (TV Západ)

S příchodem jarního počasí byla zahájena další etapa archeologického průzkumu zbytků kostela svatého Mikuláše, které byly objeveny v loňském roce v lesích u obce Hrušková nedaleko Sokolova.

0

Před 4 týdny
weby uniweb