ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

Kraslice: Město si dodatečně připomnělo výročí 650 let povýšení (TV Západ)

Připomínku výročí 650 let od povýšení Kraslic na město od krále Karla IV., která měla proběhnout přede dvěma lety, zhatila epidemie covidu. Oslavy se proto v komornější podobě uskutečnily až letos, v sobotu 10. září.

0

Před 4 dny

Vítězné krátké filmy režisérů Martince a Erbana o vlivu dezinformací a digitální závislosti míří i do kin

I fake news jsou častou příčinou mezigeneračních neshod, ukazuje nový film Adama Martince.

0

Před 4 dny

Cheb: Dny evropského dědictví doplnil mimořádný program (TV Západ)

Letošní Národní zahájení Dnů evropského dědictví, které pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, získalo město Cheb. Na týdenním programu se podílela celá řada místních subjektů – Západočeské divadlo, Kulturní centrum Svoboda, Základní umělecká škola, ale i některé odbory města Chebu či kastelán hradu.

0

Před 5 dny

2002 – Cheb: U Kamene vystavuje Dalibor David (TV Západ)

V chebské Galerii U Kamene, která se zaměřuje na vystavování děl mladých českých výtvarníků, je v těchto dnech k vidění kolekce obrazů a kreseb Dalibora Davida. Ten dokončil pražskou Akademii výtvarných umění a to v ateliéru profesora Jiřího Sopka teprve před pěti lety.

0

Před 5 dny

Cheb: Ve středu na Noc literatury

Ve středu 21. září se po celé Evropě uskuteční Noc literatury a opět si ji užijeme také v Chebu - od 18 do 22 hodin.

0

Před 5 dny

Sokolov: Přátelé divadla, Sokolovská čurda se vrací

Sokolovská čurda, to je setkání ochotnických divadel z celé republiky a stala již tradiční akcí města. Letos se koná její jubilejní 20. ročník ve dnech 23. až 25. září a v divadle městského domu kultury se představí osm souborů. V programu přehlídky najdete jak představení pro děti, tak i klasiku, komedii i muzikál. A na co se můžeme těšit?

0

Před 6 dny

2002 – Františkovy Lázně: Výstava Setkání spojuje miniatury s obrazy (TV Západ)

V Městském muzeu ve Františkových Lázních je v těchto dnech k vidění společná výstava amatérského knihaře a recesisty Libora Michaláka a malíře Valdemara Sokola nazvaná Setkání.

0

Před týdnem

V Mariánských Lázních proběhne den ukrajinské kultury

17. 9. 2022 v hudebním pavilonu u Lesního pramene od 14.00 proběhne již podruhé Den ukrajinské kultury. Projekt se koná pod záštitou starosty Mariánských Lázní Ing. Martina Kaliny a za finanční podpory města a pořádá jej Ukrajinská iniciativa v ČR.

0

Před týdnem

2002 – Cheb: Studio Krystal otevřelo scénu v podzemí (TV Západ)

Novou divadelní scénu v historickém podzemí na Šancích chebského hradu otevřeli ve čtvrtek 22. srpna členové zdejšího experimentálního studia Krystal. První hrou, kterou mohli diváci v atraktivních prostorách podzemních kasemat zhlédnout byla derniéra, autorské představení podle námětu Edwarda Albee v podání herce Vratislava Mikana.

0

Před týdnem

Sokolov: Den horníků po dvou letech opět s průvodem (TV Západ)

Druhá sobota v září je v Sokolově již tradičně vyhrazena pro Den horníků. Letošní, po dvou letech bez omezujících nařízení, se i přes vrtkavé počasí setkala se zájmem, který se stoupal s pokračujícími hodinami celodenní akce.

0

Před týdnem

Mariánské Lázně: Mariánský podzim už se blíží

Mariánské Lázně budou již posedmnácté hostit Mezinárodní folklorní festival Mariánský podzim. Jak nám vysvětlila jedna z organizátorek Kateřina Josefi, v loňském roce se festival nekonal z důvodu vládních opatření proti pandemii, v roce 2020 proběhly pouze dva koncerty z plánovaných čtyř dnů festivalového programu.

0

Před týdnem

Cheb: Město oslaví památky i výročí bohatým programem (TV Západ)

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Karlovarský kraj a město Cheb pořádají „Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2022“ s tématem Udržitelné památky, které se bude konat ve dnech 9. až 11. září 2022 v Chebu.

0

Před 2 týdny

Bochov: Hasiči oslavili výročí 150 let (TV Západ)

Bochovští dobrovolní hasiči oslavili v sobotu 3. září výročí 150 let od svého založení. Zdejší jednotka zařazená jako JPO III se 112 členy od přípravky přes žáky a dorostence až k seniorům, patří mezi největší sbory v regionu.

0

Před 3 týdny

Sokolov: Pivo na den horníků je už hotové

Ani na letošním Dni horníků a Hornické pouti nebude chybět tradiční pivo Horňák z pivovaru Permon, které při těchto oslavách čepují už od roku 2015.

0

Před 3 týdny
Reviens Bébel!