2002 – Cheb: Házenkářky nestačily na Slávistky až v samém závěru (TV Západ)

Ve čtvrtém utkání mezinárodní Interligy hostily chebské házenkářky pražskou Slávii. Přestože soupeřky, loňské mistryně České republiky, byly jasnými favoritkami, chtěli domácí v soutěži poprvé bodovat.

VZP list a pros 2022

V první půli byla na palubovce k vidění naprosto vyrovnaná partie. Až do 20. minuty se ani jednomu z týmů nepodařilo soupeřkám utéci na rozdíl více než jediné branky. Slávistky šly sice potom do dvoubrankového vedení, ale domácí hráčky zabojovaly a v minutě 28. po brejku Evy Frouzové strhly vedení opět na svou stranu. 

V závěrečné dvouminutovce se už střelecky dokázaly prosadit pouze hostující házenkářky, poločasový stav 12:13 byl pro Lokomotivu přesto velice nadějný. 

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli. Na precizní hru slávistek odpovídaly domácí bojovností. Střelecky se dařilo zejména Heřmánkové, Frajzlerové a Wünschové, řadu dobrých zákroků pak předvedla brankářka Balážová. 

Až do 15. minuty se oba týmy pravidelně střídaly ve vedení. Zkušenější hostující hráčky pak ale využily několika technických chyb domácích a v 18. minutě šly poprvé v utkání do trojbrankového vedení. Na nepříznivý vývoj zareagoval trenér Lokomotivy Moulis time-outem. Po návratu na palubovku sice nejprve Humlová neproměnila sedmičku, ale díky následným trefám Wünschové a Klierové to ve 23. minutě bylo opět pouze o gól. To však bylo ze strany domácích maximum. 

Za dvě minuty vedly slávistky po brance reprezentantky Válové opět o tři a v poslední pětiminutovce si již vítězství nenechaly vzít. Po závěrečném klaksonu tak svítil na tabuli konečný výsledek 23:26. 

Další domácí Interligový zápas sehrají chebské házenkářky v sobotu 5. října, kdy od 17. hodin hostí Duslo Šaľa. 

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini
weby uniweb