2002 – Sokolov: Knihovna začala pracovat i s předškoláky (TV Západ)

Sokolovská knihovna se již od minulého roku pravidelně stává cílem návštěv z mateřských škol. Knihovnice zde budoucí čtenáře seznamují s možnostmi, které jim knihovna nabízí.


Budoucí školáci ze Sokolova i řady okolních obcí se tak dozví, jak knihovna funguje, které služby svým čtenářům nabízí, ale například i to, že v současnosti zde už nenajdou pouze nepřeberné množství knih a časopisů, ale také počítače připojené na internet. Knihovnice děti seznamují také s tím, jak je rodiče mohou do knihovny přihlásit nebo kde najdou jim určené knížky. 

"Děláme je proto, aby se děti z mateřských škol seznámily s knihovnou. Akce jsme zatím pořádali jen pro školáky a teď jsme začali i s předškoláky z mateřských škol," uvedla ředitelka sokolovské knihovny Daniela Drobečková. 

Způsob seznámení dětí s knihovnou je pochopitelně přizpůsoben jejich věku. Z tohoto důvodu je pro ně připraveno několik soutěží o drobné ceny, například zábavné pexeso, při kterém poznávají pohádkové postavy nebo procházka pohádkovým lesem. 

"No a protože je to pro malé děti, tak musí být zábavnou formou a je to i dohromady se soutěžemi," dodala Drobečková. 

Ceny do soutěží přitom byly zakoupeny z grantů, které Okresní knihovna získala od sokolovské radnice a řady okolních obcí, například Dolního Rychnova, Královského Poříčí, Bukovan či Lomnice.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
seo uniweb