ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Ostrov: Dětský festival ukáže premiéry filmů, zapojí i umělou inteligenci (TV Západ)

Úvodní tisková konference k 56. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově se uskutečnila ve čtvrtek 20. června ve zdejším Domě kultury. Letošní ročník, který proběhne ve dnech 22. až 27. září, se musí vypořádat s chystanou komplexní rekonstrukcí využívaných prostor.

0

Dnes 1 Editor

Region: Řidiči se dočkají modernizace silnice v úseku důl Jeroným – Podstrání

Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (dále KSÚS) v prvním čtvrtletí příštího roku zahájí práce na projektu „Modernizace silnice důl Jeroným – Podstrání“, které budou rozděleny do dvou částí. Celkové předpokládané náklady stavby jsou více než 108 milionů korun, projekt bude financován z evropských peněz v rámci Integrovaného regionálního operačního programu pro programové období 2021-2027 a z rozpočtu KSÚS.

0

Dnes 3 Admin

2004 – Cheb: V Galerii 4 vystavuje bretaňský fotograf Bernard (TV Západ)

V chebské Galerii 4 byla v pátek 16. července slavnostně zahájena výstava bretaňského fotografa Jeana-Loup Bernarda. Osmačtyřicetiletý autor je členem Asociace bretaňských umělců La Veduta a jeho tvorba je zastoupena například v Regionálním institutu v Nancy nebo v Bibliotheque de France.

0

Dnes 1 Editor

Loket: Mistrovství světa v motokrosu, policisté zvýšili výkon služby

Jako každý rok, tak i v tom letošním se v Lokti koná Mistrovství světa v motokrosu ve třídách MXGP a MX, a to již o tomto víkendu ve dnech 20. – 21. července 2024. Fanoušci se do motokrosového areálu Loketských serpentin sjíždí nejen z České republiky, ale i z různých koutů světa. Tohoto sportovního víkendu se každý rok účastní tisíce návštěvníků.

0

Dnes 3 Admin

Region: Horská služba a letošní začátek prázdnin

Letní sezóna je mnohokrát vnímána jako oddechové období pro Horskou službu. Zásahů bylo vždy dost a v posledních letech práce ještě přibývá. Velice úzká spolupráce se ZZS v jednotlivých krajích a také rozvoj letních sportovních aktivit ve střediscích, kde bývalo doménou jen lyžování, přináší horským záchranářům mnoho zásahů.

0

Včera 3 Admin

Karlovarsko: Senior Expres bude jezdit v dalších 15 obcích regionu. Kraj na jejich pořízení přispěje bezmála 5 milionů korun

Obyvatelé dalších měst a obcí v regionu budou moci využívat služby Senior Expresu. Karlovarský kraj prostřednictvím stejnojmenného dotačního titulu přispívá obcím na nákup automobilu, který zajistí transport občanů nejen seniorského věku k lékaři, na nákup nebo úřad. Krajští radní na svém předposledním zasedání schválili návrh na rozdělení dotací a současně i rozpočtovou změnu, díky které došlo k navýšení alokace, a tím uspokojení všech žádostí v plné výši.

0

Před 2 dny 3 Admin

2004 – Cheb: Unikátní gotická křížová chodba je zpřístupněná pro veřejnost (TV Západ)

Unikátní gotická křížová chodba chebského františkánského kláštera je už zpřístupněna veřejnosti. V průběhu letošní turistické sezony pak možná bude otevřen i kostel Zvěstování Panny Marie, který je v těsném sousedství.

0

Před 2 dny 1 Editor

Region: Radní pro sociální oblast vnímá jako nutnost podporovat i péči o lidi s demencí, navštívil Alzheimer Home

Radní pro oblast sociálních věcí Robert Pisár navštívil Alzheimer Home z. ú. v nemocnici v Ostrově. Zařízením ho provedly regionální ředitelka pro oblast Jihozápad Lucie Zajícová a Jessica Jirkovská, ředitelka domova se zvláštním režimem v Ostrově. Domov je součástí zdravotnického holdingu Penta Hospitals.

0

Před 3 dny 3 Admin

Region: Na podporu základních a středních škol v oblasti prevence rizikových typů chování rozdělí kraj milion korun

Karlovarský kraj se jako zřizovatel zejména středních škol zabývá také prevencí v oblasti rizikového chování žáků. Vyhlásil proto dotační program, jehož cílem je snaha o zmírnění projevů rizikového chování žáků základních a středních škol. V krajském rozpočtu je na tento dotační program alokována částka milion korun.

0

Před 5 dny 3 Admin

Ostrov: Studenti gymnázia vysadili stromy, aby se měli kam vracet (TV Západ)

Jen tři dny po velkých oslavách 70 let gymnázia Ostrov, kdy zařízení navštívily stovky lidí, se v úterý 25. června uskutečnilo společné sázení ořešáků královských v rámci projektu Náš strom.

0

Před 5 dny 1 Editor

Kraslice: Nevyhovují vám autobusové spoje? Napište, je to jednoduché

Až do konce srpna mohou lidé vznášet podněty ke zlepšení jízdních řádů autobusové dopravy v kraji na příští rok. Od letošního ledna zastřešuje tuto činnost Integrovaný dopravní systém Karlovarského kraje a nyní sbírá od obyvatel kraje připomínky. V Kraslicích mohou cestující podávat návrhy přímo na Městský úřad.

0

Před 5 dny 3 Admin

Co dělat když se nudíš

Zjistěte, co dělat, když se nudíte! Objevte zábavné a kreativní nápady, které vás zabaví. Nezmeškejte naše tipy!

13

Před 5 dny Mediální skupina Region24

Cheb: Proběhl 25. ročník festivalu dechových orchestrů FIJO (TV Západ)

Mezinárodní festival dechových orchestrů FIJO Cheb letos slavil půlkulaté výročí – 25. ročník. Na čtyřdenní přehlídku přijaly pozvání orchestry ze čtyř zemí a řada domácích souborů včetně tanečních skupin.

0

Před 6 dny 1 Editor

2004 – Cheb: Bez komentáře – Pasování na školáky (TV Západ)

Záběry ze slavnostního pasování dětí z mateřských škol na školáky v chebské rokli u divadla od členů šermířské skupiny Non Multi.

0

Před 6 dny 1 Editor
Vizovické Trnkobraní 2024