Aš: Muzeum čeká rozsáhlá rekonstrukce

Rekonstrukce budovy muzea (zámečku), přístavba, nová expozice a úpravy Mikulášského vrchu, tedy okolí muzea, včetně muzejní zahrady. To byla témata schůzky zastupitelů a pracovníků městského úřadu s autory příslušných studií, Václavem Zůnou a Jiřím Hankem, řešícími všechny tyto problematiky. Studie by se měly stát základem pro zadání projektových dokumentací.

dezinfekce

Co se týče budovy zámečku, zde je v současné době největším problémem vlhkost zdiva v některých místnostech a nutnost kompletní výměny střešní krytiny. Urbanistická studie řeší také prosklenou přístavbu v zadní části budovy, s novým vchodem a recepcí, přeměnu zahrady před muzeem na více otevřený prostor, jakési náměstíčko s centrálními body v podobě muzea, fary a kostela, otevření zahrady výstavbou nových schodišť, cest a branek, úpravu zeleně s možností zřídit na zahradě například malé minizoo (voliéry s ptáky).

Studie řešící expozici chce muzeum posunout na úroveň textilní centra, které by návštěvníkům poskytlo prohlídkovou část, vytvořenou v souladu s moderními trendy, umožnilo volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti a dospělé, a odborníkům či studujícím textilní obory využití unikátních sbírek renžových knih a 23 tisíc půlpárů rukavic, kterými muzeum disponuje. Hledá se také umístění pro textilní stroje darované místním podnikatelem, které by umožnily návštěvníkům muzea zhlédnout funkční výrobní linku. Náklady na realizaci uvedených záměrů jsou odhadovány na desítky miliónů korun. Přiložené obrázky řeší prostor před muzeem.

Zdroj: Město Aš


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
NOVÝ RENAULT CAPTUR

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese