Cheb: Velká cena v atletice letos zařadila skok daleký (TV Západ)

Letošní, již 42. ročník, chebské Velké ceny v atletice se vyznačoval několika výraznými změnami. První z nich byl termín. Kvůli plánovanému podzimnímu Mistrovství republiky družstev v Chebu se konala již ve středu 18. května.


Druhou změnou byl zcela nový retoping zlaté běžecké dráhy. A do třetice se poprvé na stadionu v Poohří uskutečnila i soutěž ve skoku dalekém. V nedávné době totiž areál získal kromě vrhačského sektoru i toto rozšíření.

Jako již tradičně, tak i letos se představila řada zdejších atletických nadějí. Navíc řada reprezentantů si v Chebu vyzkoušela svou formu. Z tříčlenného pole skokanů jasně dominovala česká stálice Radek Juška, který sice doplachtil až na rekord mítinku v hodnotě 804 centimetrů, nicméně s nepovolenou podporou větru 2,9 m/s, takže se nakonec počítal regulérní pokus 794. I tak se jedná o letošní maximum. 

Skok žen poskytl poměrně vyrovnaný souboj. Z vítězství se nakonec radovala Michaela Kučerová výkonem 619 centimetrů před Kateřinou Dvořákovou (610) a Janou Novotnou (605).

Závod mužů na 300 metrů ovládl finalista halového světového šampionátu v Bělehradě Patrik Šorm s časem 32.82. Druhý Ondřej Macík si za 33.30 vytvořil osobní rekord. Jako třetí se umístil Ukrajinec Danylo Danylenko v čase 33.56. 

Vítězství na ženské třístovce, ale i stopadesátce brala Tereza Petržilková. V obou bězích si vylepšila osobní maximum – 17.81 a 37.40. Na druhých místech vždy doběhla Němka Maike Schatschneiderová (18.11 a 38.18).

Zatímco mužské překážky se neběžely, v ženách dominovala v osobním rekordu Valérie Dzurová časem 42.93 před Ukrajinkou Mariou Mykolenko 43.48 a Marinou Kollárovou s výkonem 44.57. 

Sprint mužů na 150 metrů v Chebu se odehrál v režii německého účastníka Vincenta Graianiho, který cílem proběhl za 15.58. Druhý junior Adam Raška časem 15.76 pokořil zdejší devět let starý národní rekord. Třetí, domácí Lukáš Petrikovič si v rychlém závodě vylepšil osobní maximum na 16,29. 

Velkou cenu v atletice provázelo téměř ideální počasí a diváci, kterých letos bylo o něco méně, vytvořili závodníkům tradičně výbornou kulisu. 

NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Velikáni filmové hudby

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb