Chodov: Muž odcizil, co mohl

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvacetiletého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a porušování domovní svobody.


Ten si měl v polovině listopadu loňského roku v jednom městě na Sokolovsku vyhlédnout jedno ze zaparkovaných vozidel, které nebylo zajištěné. Následně se měl dostat dovnitř vozidla, které prohledal a odcizil z něj kanystr s vodou do ostřikovačů, kanystr oleje nebo autorádio. Ve stejném období si měl v Karlových Varech všimnout vozidla značky Škoda. Do toho následně vniknul a našel v něm klíč. Poté měl sdělit svému sedmadvacetiletému známému, který se s ním na místě nacházel, že se jedná o vozidlo jeho kamaráda, a že chce odvést do Chodova na Sokolovsku. S tím tedy sedmadvacetiletý muž souhlasil, nasedl do vozidla a odjel společně s dvacetiletým mužem. Vozidlo bylo o pár dní později vypátráno na základě oznámení oznamovatele v Chodově, přičemž mělo poškozené dveře u řidiče nebo kryt autobaterie. Z vozidla byla odcizena SPZ a autobaterie. 

V první polovině prosince loňského roku si měl opět v Chodově vyhlédnout zaparkované vozidlo značky Škoda. Poté, co překonal centrální uzamčení, do vozidla vstoupil a prohledal ho. Následně z něj měl odcizit klíč k jinému osobnímu automobilu a montážní vzduchovou pistoli. 

Poslední krádeže se měl dvacetiletý muž dopustit v první polovině ledna letošního roku v menším městě na Sokolovsku. To měl vstoupit na pozemek u rodinného domu, ze kterého se dostal ke garáži. Neuzamčenými dveřmi se poté do garáže dostal. Měl jí prohledat a odcizit z ní různé nářadí. Poté z místa odešel. 

Svým jednáním měl způsobit škodu přibližně 37 tisíc korun. 

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného dvacetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen. 

nprap. Jan Bílek

NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
seo uniweb