Karlovy Vary: V knihovně proběhne konference Péče o památky a krajinu

Konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji proběhne ve čtvrtek 23. února 2023 v Krajské knihovně v Karlových Varech – Dvorech. Akci pořádá Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska ve spolupráci s Karlovarským krajem. Podtitulem konference je prezentace činnosti spolků, obcí, odborných institucí a dalších organizací v oblasti záchrany a obnovy památek a kulturní krajiny na území Karlovarského kraje v roce 2019.

dezinfekce

Smyslem setkání je prezentovat veřejnosti ukázky příkladné péče o kulturní dědictví regionu, a představit vybrané realizované projekty a jejich iniciátory. Cílem konference je rovněž setkání zástupců nejrůznějších odvětví památkové péče v Karlovarském kraji a předávání si zkušeností při záchraně a obnově kulturního dědictví regionu.

Záštitu nad konferencí převzala radní pro oblast kultury a památkové péče Karlovarského kraje Oľga Haláková a ředitelka územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Lokti Mgr. Romana Riegerová.

Mezi přednášejícími budou pracovníci regionálních muzeí a dalších odborných institucí, starostové obcí, zástupci nejrůznějších spolků i majitelé památkových objektů. Konference je tematicky zaměřena především na regionální památky a památkovou péči, ochranu kulturní krajiny, její význam však jistě přesahuje rovněž do oblasti cestovního ruchu, pro který jsou realizace záchrany a obnovy kulturního dědictví regionu důležitým aspektem rozvoje.

V programu zazní přednášky na téma obnovy historických památek regionu se zaměřením na panská sídla, sakrální stavby, lázeňské objekty i stavby lidové architektury na území Karlovarska, Sokolovska a Chebska. Seznámíme se postupy při rekonstrukcích prováděných odbornými institucemi, soukromými investory i zapálenými nadšenci z nejrůznějších spolků. Představeny budou nově vzniklé regionální expozice prezentující historii a kulturní dědictví našeho kraje a mnoho dalších zajímavých regionálních příspěvků.

Program konference bude probíhat ve čtvrtek 23. února 2023 od 9.00 do 17.00 ve velkém sále Krajské knihovny v Karlových Varech – Dvorech. Vstup volný.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy