Mariánské Lázně: Vánoční trhy

Vánoční trhy v Mariánských Lázních se letos uskuteční na kolonádě po čtyři adventní víkendy (od 10.00 do 20.00 hodin).Kolonáda s vánoční výzdobou barevnými světly a sněhovými vločkami má svou kouzelnou atmosféru, a proto každoročně přitahuje mnoho turistů. Jak informovala paní Eva Koreisová, organizátorka Vánočních trhů v Mariánských Lázních, v souladu s programem akcí bude každou adventní sobotu od 16 hodin na kolonádě znít živá hudba v podání skupiny hudebníků Mezinárodní konzervatoře v Praze.

dezinfekce

Jejich repertoár zahrnuje klasickou i populární hudbu, která se skvěle hodí k vánoční atmosféře lázní. O prvním adventním víkendu, který letos připadá na 27. a 28. listopadu, se hosté budou moci zúčastnit slavnostního otevření vánočního trhu, 28. listopadu pak proběhne tradiční rozsvícení vánočního stromu.

O dalším adventním víkendu, 4. a 5. prosince, se na kolonádě od 13.00 hodin uskuteční mikulášská nadílka. Na děti bude čekat čert, anděl a Mikuláš se sladkými dárky za připravenou kresbu, písničku nebo básničku. Dne 19. prosince v 15.00 uslyší ti nejmenší vánoční pohádku o zlaté rybce v podání herců karlovarského divadla. Pohádka je připravena v interaktivním režimu, ve kterém děti jsou posluchači a zároveň účastníky představení, k tomu zazní známé písničky za kytarového doprovodu.

Podle paní Koreisové se děti na kolonádě nudit nebudou. Během jarmarku bude fungovat speciální dílnička pro děti, kde si mohou vyrobit vlastní obrázky z barevného písku s vánoční tematikou, projet se na dřevěném kolotoči či na vozíčku s bílým koníčkem nebo se vyfotit na pozadí báječného kočáru. Pro ty, kteří rádi tvoří vlastníma rukama, organizátoři umístili na kolonádě malý vánoční stromeček, který ozdobí ruční práce malých návštěvníků.

Nezapomnělo se ani na rodiče, pro které bude připraven tradiční prodej vánočních ozdob, bižuterie, sušeného ovoce a ořechů, sýrů a uzenin. Pokud dostanete hlad, pár obrovských pánví s knedlíky, rizotem, těstovinami a smaženými klobásami vás hladu rychle zbaví. Na veletrhu se představí také vietnamská kuchyně.

Dále se ve městě připravuje vánoční výzdoba. V nejbližší době budou instalovány tři vánoční stromy, a to na kolonádě u hotelu Cristal u vjezdu do města. Fontány, sloupy a kašny budou zdobeny vánočními dekoracemi. Vánoční strom na kolonádě pak bude ozdoben 26. listopadu.


Zdroj: KIS Mariánské Lázně

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy