Region: V Nejdku se vzpomínalo na Petra Rutrleho

I v letošním roce se na Limnici, tedy stadionu, kde své domácí zápasy hraje FK Nejdek, vzpomínalo na bývalého kolegu Petra Rutrleho z 1. OOK Karlovy Vary, který byl velkým sportovním nadšencem. V pátek 7. června 2024 se totiž uskutečnil již tradiční fotbalový zápas, který je věnován právě bývalému policistovi, který bohužel odešel v roce 2015 po těžké nemoci v pouhých 47 letech do policejního nebe.

dezinfekce

V zápase proti sobě nastoupili hráči nejdeckého klubu, se kterými Petr Rutrle hrál a kolegové, se kterými pracoval. Kromě kriminalistů se utkání zúčastnili také policisté z obvodních oddělení. Chybět nemohli ani jeho dva synové, Jakub a Filip, kteří celou akci od roku 2016, kdy se odehrál první vzpomínkový zápas, organizují společně s kolegy z detašovaného pracoviště v Nejdku.

Vzpomínkový zápas v letošním roce osobně navštívil plk. Mgr. Michal Šavrňa, ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Po úvodní vzpomínce na zesnulého Petra Rutrleho provedl plk. Mgr. Michal Šavrňa čestný výkop, následovala minuta ticha a poté zápas začal. Tak jako všechny přechozí ročníky, tak i tento zápas skončil výsledkem 5:5, jelikož právě číslo pět symbolizuje Petra Rutrleho. I proto nastoupili všichni policisté s pětkou na zádech.

Zápasem, který provázela skvělá atmosféra, všichni aktéři této akce zavzpomínali na Petra Rutrleho, který k policii nastoupil v roce 1989 a sloužil až do roku 2015, tedy dlouhých 26 let.

Petře, nikdy nezapomeneme!

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024