Region: Zájem o letenky na lince Tel Aviv – Karlovy Vary prozatím nenaplnil očekávání

Dle dohody mezi izraelskou společností Overseas Travel, Letištěm Karlovy Vary a Karlovarským krajem měl být 23. 5. 2024 zahájen provoz pravidelné linky z Tel Avivu do Karlových Varů. Vzhledem k aktuální situaci na území Izraele však nedošlo k naplnění předpokládaného prodeje letenek zejména na měsíc červen. Letiště Karlovy Vary tak čeká na vyjádření tour operátora o dalším postupu. Ve hře je v tuto chvíli také varianta využití letadla s menší kapacitou.

dezinfekce

„Za letiště Karlovy Vary doufám, že tour operátor pro letošní rok pravidelnou linku zahájí, byť později a s menším letadlem, a tedy i menším počtem cestujících. Víme ale, že změna dopravce těsně před hlavní turistickou sezónou není jednoduchá věc,“ uvedla jednatelka Letiště Karlova Vary Alice Justina Undus.

„Je pochopitelné, že aktuální dění v Izraeli nepřeje cestovnímu ruchu a zájmu ze strany izraelské klientely. Nicméně na izraelské straně je třeba zodpovědně zhodnotit, kdy lze do budoucna očekávat zlepšení situace. V opačném případě nevidíme smysl v pouhém posunutí termínu a opakovaném rušení plánovaných letů. Samozřejmě bychom byli velmi rádi, kdyby došlo k zahájení letů, i když třeba s menším stojem, ale je třeba přemýšlet i nad ekonomickými dopady v případě nenaplnění kapacit letadel na obou stranách,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Dle původního plánu se mělo z Tel Avivu a zpět létat v týdenní rotaci od května do září letošního roku. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese