Sokolov: Jubilantka pracovala až do 85 let

Asi u nás není tolik lidí, kteří by se mohli pochlubit tím, že vydrželi v práci až do 85 let. Řeč je o paní Jarmile Dufkové, jež oslavila 18. dubna jednadevadesáté narozeniny. A kdyby ji prý nebolely nohy, možná by se činila ještě déle. Vitální ženě popřála pevné zdraví a hodně pohody starostka města Renata Oulehlová a vedoucí odboru sociálních věcí Jana Škornová.

VZP list a pros 2022

Paní Dufková se narodila ve vsi Kuřimany poblíž Strakonic a během života se musela vypořádat se spoustou obtíží, které by dnes zvládl asi málokdo. Přesto nezahořkla a u ostatních lidí vnímá spíše to pozitivní. Do Sokolova přišla v roce 1958 a už tady zapustila kořeny. Pracovala v chemičce i na dráze, kde střežila dlouhé roky železniční přejezd ve Svatavě. A v době kdy jiní odcházejí na penzi, doma nezůstala a postupně vystřídala několik sokolovských restaurací. Prostě byla mezi lidmi spokojená. Teď už toho kvůli bolavým nohám mnoho nenaběhá, ale stále se snaží být aktivní. Sleduje televizní vysílání, čte časopisy i knížky. A je ráda, když může přivítat svá vnoučata i pravnoučata.

Paní Dufková, přejeme, ať vám zdravíčko slouží ještě dlouho a jste naladěná na pozitivní vlnu tak, jako při naší návštěvě.

Zdroj: Město Sokolov


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb