Zůstáváte letos na dovolenou v ČR? Navštivte Pivní hotel a lázně v Nepomuku!

Budete si letošní léto užívat v naší krásné České republice? Máme pro Vás tip na bezva zážitek, speciálně tedy pro pivaře. Navštivte Pivní hotel a lázně v Nepomuku, kde si užijete netradiční relax. A kolik Čechů letos stráví svou dovolenou v naší krásné zemi? Podívejte se na zajímavý výzkum realizovaný mezi členy AHR ČR.


Asociace hotelů a restaurací České republiky a společnost Data Servis – informace s.r.o. provedly společný výzkum mezi členy AHR ČR (provozovateli ubytovacích zařízení) a veřejností, tentokrát zaměřený na předpokládaný vývoj cestovního ruchu v době nadcházejících letních prázdnin. 

Letní dovolenou v České republice má aktuálně naplánováno 47 % lidí

Obsazenost, vývoj nákladů a cen v ubytovacích zařízeních

Aktuální obsazenost ubytovacích zařízení v ČR se pohybuje převážně do 60 % kapacit. Zatím ještě pětina podniků hlásí obsazenost maximálně do 20 % a pětina naopak obsazenost vyšší než 70 %.

Obsazenost v době letních prázdnin očekává většina ubytovacích zařízení podobnou jako v loňském roce, co se týká domácích hostů, 46,7 % ubytovatelů očekává srovnatelný zájem jako v loňském létě, 37 % dotázaných provozovatelů ubytovacích zařízení očekává nižší zájem domácích turistů, kteří podle nich budou buď trávit dovolenou v zahraničí nebo budou celkově na dovolené více šetřit. Vyšší zájem domácích turistů než v létě 2021 očekává pouze 15 % ubytovacích zařízení.

Podpořte svou návštěvou místní podnikatele výměnou za nezapomenutelné zážitky

Provozní výdaje od počátku roku neustále rostou. A to v rozmezí 10–25 %, téměř třetina podnikatelů pak hlásí nárůst o více než 25 %. Hlavní důvody zvyšování nákladů na provoz jsou dramatický růst cen energií, náklady na mzdy a náklady na spotřební materiál.

Očekávaný vývoj cen se vzhledem k růstu nákladů bude muset přizpůsobit tomuto trendu. Více než 60 % provozovatelů ubytovacích zařízení bude zvyšovat ceny v rozmezí 10–20 %. Třetina podnikatelů v ubytovacích službách zatím ceny nezvyšovala, ale bude tak muset učinit nejpozději od konce prázdnin.

Všeobecně se dá konstatovat, že ubytovací zařízení stále více využívají dynamických cen, odvozených od momentální poptávky, takže v době, kdy bude vytíženost nižší mají hosté možnost získat příznivější ceny. Celkově je stále dovolená v České republice pro domácí turisty včetně rodin s dětmi cenově výhodnější než v zahraničí.

Kam letos Češi míří na letní dovolenou?

Výstupy z průzkumu společnosti Data Servis - informace s.r.o. ukazují, že letní dovolenou v České republice má aktuálně naplánováno 47 % lidí. Na dovolenou v zahraničí se chystá 40 % Čechů.

Poznámka redakce: Strávíte i vy letos svou dovolenou v tuzemsku? Máme pro vás tip na unikátní zážitek v Pivním hotelu v Plzeňském kraji. Zarezervujte si pobyt v moderním hotelu a určitě vyzkoušejte pivní lázně. Čekají na vás designové pokoje s pípou přímo na pokoji, vynikající jídlo, lahodně vychlazená točená piva a plno skvělných wellness zážitků.

9 % neví, zda na dovolenou vůbec pojedou

Těch, kteří ještě neví, zda na nějakou dovolenou vůbec pojedou, je 9 %. Mají v plánu se rozhodnout do měsíce podle toho, jaká bude u nich finanční situace, jaké budou ceny dovolených a zdravotní kondice. Žádnou letní dovolenou letos neplánuje 18 % Čechů.

Polovina Čechů se chystá na týdenní dovolenou, ať již se jedná o zahraniční nebo domácí. Dvoutýdenní dovolenou má naplánováno 10 % lidí. Prodloužené letní víkendy má v plánu 20 % Čechů.

Ve srovnání s loňským rokem (2021) se situace letos zásadně změnila. Loni trávilo letní dovolenou v ČR 63 % lidí a do zahraničí odjelo jen 23 % Čechů. Každý pátý Čech loni na letní dovolené vůbec nebyl (22 %).

Kam nejčastěji budou Češi na letní dovolenou vyjíždět?

Nejčastějším místem pro trávení letní dovolené v ČR je jednoznačně Šumava. Dále pak Jižní Morava, Krkonoše, Praha, Jeseníky a Beskydy. Ze zahraničních destinací jsou u Čechů letos preferované Chorvatsko, Řecko, Itálie, Turecko, Rakousko a Slovensko.

Agenturní průzkum „Kam letos míří Češi na letní dovolenou?“, vzorek respondentů 500, populace ČR +18 let – 65 let, reprezentativní výběr – sociodemografický i regionální, realizace červen 2022, forma realizace Online DS Anketa.

Zdroj: David Hloch, 17.6.2022, TISKOVÉ ZPRÁVY AHR ČR

Andrea Ježková – redaktorka Regionzapad.cz

Zdroj fotografie: Facebook Pivní hotel 

Fotogalerie
NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hollywood Night & Český národní symfonický orchestr

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
weby uniweb