2002 – Sokolov: Nájemníci zrekonstruovaného domu Ohře byli vybráni (TV Západ)

Největší investiční akce v Sokolově za posledních 12 let, rekonstrukce bývalého hotelu Ohře, je již dokončena. Sokolovská veřejnost měla předposlední květnový den možnost si přestavěný objekt, kde vzniklo 48 luxusních nájemních bytů a lékařské ordinace s lékárnou v přízemí, prohlédnout.


Město zdevastovaný hotel koupilo téměř za 6 milionů korun v roce 1999 v dražbě finančního úřadu a následně ho nákladem zhruba 80 milionů korun přebudovalo. 

"My jsme dlouho zvažovali, jestli ta částka opravdu se vyplatí. Je nám jasné, že kdybychom byty s nebytovými prostory budovali na zelené louce, tak bychom asi pár milionů ušetřili. Zase na druhou stranu by v Sokolově zbyl objekt, který by chátral, který by časem ohrožoval životy a nakonec možná Městský úřad na své náklady by musel bývalý hotel bourat, takže Zastupitelstvo, řekl bych že moudře, rozhodlo o tom, že stojí za to tento objekt, protože do budoucna určitě bude historicky cenný, zachránit a oživit," vysvětlil důvody nákupu starosta Sokolova Karel Jakobec. 

Nájemníky nových bytů město vybíralo přibližně ze 150 zájemců, kteří se do výběrového řízení přihlásili i přesto, že za nadstandardní bydlení budou muset platit trojnásobek základního regulovaného nájemného. Měsíční holý nájem se tak v jednotlivých bytech pohybuje v rozmezí od více než dvou zhruba do 6 tisíc korun. 

"O přidělování bytů rozhodovala Rada a přijala takové čtyři úrovně, podle kterých ty byty přidělovala. Přednostně byli uspokojeni ti, co nabídli vrácení městského bytu, se kterým my dále můžeme nakládat. Dále nás pak samozřejmě zajímalo o jakou profesi dotyčného se jedná, čili byli přednostně uspokojováni především policisté, doktoři, učitelé apod. A teprve až na samotném chvostu byly takové ty normální žádosti," popsal systém výběru nájemníků Jakobec. 

Nájemníci se do nových bytů o velikosti až 120 metrů čtverečních začnou stěhovat v polovině června a lékařské ordinace by měly zahájit provoz počátkem měsíce následujícího. 

NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Reviens Bébel!

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
seo uniweb