ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

2003 – Region: Sbírka Světluška pomáhá nevidomým (TV Západ)

V pondělí 15. září mohli obyvatelé dvou stovek českých měst přispět na veřejnou sbírku nazvanou Světluška. Dobrovolníci, lehce poznatelní podle tykadel na hlavě, vybírali peníze na pomoc těžce zrakově postiženým lidem.

0

Před 6 dny

2003 – Cheb: Sto dvacet studentů zjišťovalo intenzitu dopravy (TV Západ)

Zhruba 120 studentů chebských středních škol se zapojilo do rozsáhlého statistického průzkumu dopravního zatížení jednotlivých komunikací ve městě a jeho okolí.

0

Před týdnem

2003 – Chebsko, Bavorsko: Vzniká nový hospodářský portál (TV Západ)

Nový hospodářský portál by měl od ledna příštího roku usnadnit spolupráci českých a německých firem z Karlovarského kraje a východního Bavorska. Podnikatelé by tak prostřednictvím Internetu mohli například navazovat nové obchodní kontakty.

0

Před týdnem

Sokolov: Velké parkoviště u Bohemie bude mít osvětlení i kamery (TV Západ)

Město Sokolov dokončuje přípravu projektu velkého záchytného parkoviště v areálu Bohemia. V současné době je v místě poblíž garáží písková plocha, kterou nahradí plnohodnotné parkovací stání. Na ty má navázat také heliport, jenž vznikne ve spolupráci s dalšími subjekty.

0

Před týdnem

2003 – Sokolov: Zrušení jedné ze základních škol se odkládá (TV Západ)

Myšlenka na zrušení jedné ze sedmi základních škol v Sokolově se prozatím odkládá. Počty žáků sice dlouhodobě klesají, ale tento trend by se podle některých názorů mohl v budoucnosti změnit.

0

Před týdnem

2003 – Cheb: Azyl pro bezdomovce vznikne v bývalých kasárnách (TV Západ)

Snad již tuto zimu začne v Chebu fungovat dlouhá léta chybějící noclehárna pro bezdomovce. Město už pro zřízení azylového domu vytipovalo vhodné prostory v areálu bývalých kasáren na Zlatém vrchu.

0

Před týdnem

2003 – Sokolov: Pohledávkovou agendu doplní tři noví úředníci (TV Západ)

Podstatně rychlejší vymáhání pohledávek města a řešení dopravních přestupků si sokolovská radnice slibuje od přijetí nových úředníků na Odbory vnitřních věcí a dopravně-správních agend, které se zmíněnými problematikami zabývají.

0

Před 2 týdny

2003 – Cheb: Byly zahájeny stavební přípravy Krajinné výstavy (TV Západ)

Cheb a německý Marktredwitz připravily pro rok 2006 společný projekt Krajinné výstavy. Slavnostní zahájení stavebních příprav se uskutečnilo minulý týden v nově zrekonstruované Klášterní zahradě v Chebu.

0

Před 2 týdny

Karlovy Vary: Krajské dotace budou centralizovány do nového oddělení (TV Západ)

Nové oddělení karlovarského Krajského úřadu by mělo začít fungovat v rámci centralizace administrovaných dotací. Systém má zefektivnit práci desítek úředníků, kteří zpracovávají ročně více než 1500 žádostí v celkové hodnotě okolo 226 milionů korun.

0

Před 2 týdny

Region: Karlovy Vary daň z nemovitosti zvyšovat nebudou

Složitá ekonomická situace a dopady připravovaného vládního konsolidačního balíčku na obyvatele přiměly vedení Karlových Varů k rozhodnutí nezvyšovat místní koeficient daně z nemovitosti. Primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) uvedla, že se lidem v regionu již delší dobu snižuje životní úroveň.

0

Před 3 týdny

2003 – Cheb: Hledá se nový provozovatel Klubu mládeže (TV Západ)

Klub pro mladé by měl podle chebské radnice vzniknout v bývalém kulturním domě na sídlišti Zlatý vrch. Více se o tom dozvíte v následující reportáži.

0

Před 3 týdny

Repasované notebooky se zárukou pořídíte v eshopu C-C.CZ

Velký výběr repasovaných notebooků a počítačů za příjemné ceny nabízí spolehlivý e-shop www.c-c.cz

0

Před 3 týdny

2003 – Cheb: Výstavba v lokalitě Klášterní mlýn zahájí příští rok (TV Západ)

Již zhruba před dvěma roky začala chebská radnice s přípravou projektu výstavby jednoduchých řadových domků v lokalitě Klášterní mlýn. Po řadě komplikací to nyní vypadá, že v příštím roce by mohl být projekt skutečně realizován.

0

Před 3 týdny

Sokolov: Hrušková se dočká vodovodu (TV Západ)

Obec Hrušková, součást města Sokolova, se má dočkat vodovodního řadu pro svých zhruba sedm desítek obyvatel. Investici ve výši okolo 37 milionů korun by měla realizovat společnost Sokolovská vodárenská.

0

Před 3 týdny
Škoda Scala Fresh - Teď to klapne