2004 – Cheb: Chystá se třetí kruhová křižovatka (TV Západ)

Nepřehlednou křižovatku na Hviezdoslavově náměstí v Chebu nahradí možná už tento rok nový kruhový objezd. Okružní křižovatky se ve městě osvědčily už na dvou místech - u americké školy a chebského nádraží.

dezinfekce

Výstavba kruhového objezdu je v současné době připravena po technické stránce a nyní se na ní musí sehnat potřebné finance. Rozpočet města na tento rok totiž s financováním této stavby nepočítá, a proto bude muset být Zastupitelstvu předložen návrh na provedení rozpočtové změny. 

„Zase naopak komunikace, která se měla stavět v areálu kasáren Zlatý vrch, nebude po technické stránce připravená, a tak by došlo k přesunu prostředků a v letošním roce by se zrealizoval ten kruhový objezd na Hviezdoslavově náměstí a v příštím roce by se zrealizovala ta průjezdní komunikace v areálu kasáren na Zlatém vrchu,“ uvedl místostarosta Chebu Pavel Vanoušek. 

Předběžný odhad nákladů přitom hovoří o částce kolem patnácti milionů korun. Tyto prostředky mají být použity na výstavbu pětipaprskové okružní křižovatky včetně úprav částí přilehlých komunikací, na úpravu křižovatky ulic Osvobození a Dyleňská, rekonstrukci inženýrských sítí a veřejného osvětlení nebo revitalizaci zdejšího parku. 

„Určitě tam dojde tedy k jistému zásahu do zeleně i do toho parčíku, ale zas na druhou stranu to bude kompenzováno novými výsadbami,“ přiblížil místostarosta. 

Výstavba kruhového objezdu má nejen zlepšit složitou dopravní situaci v této lokalitě, ale v budoucnu umožní také plánované dopravní napojení areálu tržnice Dragoun. 

„Tam by taky mělo vzniknout potom velkokapacitní parkoviště, které by sloužilo jak pro tuto část města, tak by sloužilo tedy i jako zázemí pro zimní stadion v případě, že by tam byly nějaké větší akce,“ dodal Vanoušek. 

Další kruhový objezd má v souvislosti s chystanou výstavbou hypermarketu Tesco vyrůst na místě křižovatky ulic Evropská, Ašská a Pražská. Na této stavbě se ale město pravděpodobně nebude finančně spolupodílet.

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024