Region: Katalog benefitů má pomoci získat lékaře do kraje (TV Západ)

Systém podpory Karlovarského kraje pro nově nastupující lékaře získá ucelený katalog pobídek od měst a obcí v regionu. Při maximálním využití všech možností může lékař primární péče získat finanční příspěvek až 3 miliony korun.


Jedná se tak o výjimečnou podporu v rámci celé České republiky. Katalog by měl vzniknout do konce letošního roku. 

"Je to jedno z těch podpůrných opatření, které děláme abychom zlepšili dostupnost primární péče. Proto jsme vyzvali obce a města v Karlovarském kraji, aby nám sdělily, v rámci svých pobídek které mají pro zdravotní zařízení nebo lékaře nebo ordinace, a my to dáváme dohromady do jednoho katalogu, který bude shromažďovat veškeré benefity pro možný zdravotní personál a rádi bychom do konce roku to zkompletovali a distribuovali samozřejmě na akademickou půdu, do odborných lékařských společností, zkrátka všude tam, kde to může vzbudit pozornost," popsal postup Kraje jeho hejtman Petr Kulhánek.

Kraj poptává a bude i nadále hledat desítky lékařů. 

"To nejužší hrdlo dneska máme u zubařů a u dětských lékařů, nicméně i další specializace jako je gynekologie nebo obecně praktici nám chybí, resp. věk průměrný je poměrně výrazně vysoký a čekáme i odchody do důchodu v následujících letech, takže chceme být připraveni, řekněme s tou substitucí," dodal Kulhánek.

Kromě přímé finanční podpory nabídne kraj i prostřednictvím města a obcí možnosti bydlení, vybavení ordinací či volnočasové aktivity a další benefity. Tištěný i elektronický katalog bude Karlovarský kraj distribuovat na lékařské fakulty a další vysoké, ale i střední zdravotnické školy, odborným lékařským společnostem, k rukám zdravotníků i v okolních regionech. Více  informací o uceleném systému podpory Karlovarského kraje pro nově nastupující lékaře najdou zájemci na krajském webu.

NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Reviens Bébel!

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb