Region: Kraj opět finančně přispěje orchestrům a divadlu (TV Západ)

Karlovarský kraj podpoří i v letošním roce individuální dotací trojici kulturních institucí. Po loňských 8,7 milionech korun dojde k navýšení.


"Ve schváleném rozpočtu na rok 2023 je alokováno 10 milionů korun s tím, že ten program se týká v našem regionu Karlovarského symfonického orchestru, Západočeského orchestru Mariánské Lázně a divadla v Chebu jako profesionálních těles. A my tím chceme výrazně pomoci těmto kulturním institucím v těchto nelehkých časech, i tak jak jsou financovány ze svých měst, aby se na tom Kraj podílel. Je to dlouhodobá snaha, už historicky ještě z vedení města když jsem působil, jsem se o tu dohodu s Krajem snažil. Tady to beru jako završení, že je výrazné navýšení této podpory a budeme v ní pokračovat i nadále," uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. 

Finance na podporu činnosti vyjmenovaných organizací pomohou zvládnout zvýšené náklady kvůli inflaci i cenám energií. Chebské divadlo získává od města roční příspěvek ve výši zhruba 47 milionů korun, Karlovarský symfonický orchestr ještě o milion více. Nejstarší symfonické těleso v republice, mariánskolázeňský Západočeský symfonický orchestr pak od města dostane na letošní rok 15 milionů korun.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
weby uniweb