Aš: Na uložiště neoprávněně nahrál přes 7 tisíc souborů

Chebští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání sedmašedesátiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání přečinu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi.

dezinfekce

Obviněný muž měl od roku 2015 do roku 2021 nahrávat na cloudové uložiště, které bylo určeno uživatelům internetové sítě prostřednictvím webové adresy, různé soubory, jako například filmy či hudbu. Během těchto šesti let měl na uložiště postupně nahrát přibližně 7 tisíc datových souborů obsahujících nejméně zhruba 600 chráněných audiovizuálních děl různých žánrů, která veřejně sdílel. Tím měl ostatním uživatelům připojeným k internetové síti umožnit vyhledání a následné bezplatné stažení či zhlédnutí těchto audiovizuálních děl, konkrétně se mělo jednat o zhruba 43 tisíc případů, kdy si uživatelé audiovizuální dílo takto prohlédli nebo stáhli.

Tohoto jednání se měl sedmašedesátiletý muž dopustit svévolně bez jakýchkoliv oprávnění nebo souhlasů nositelů výrobních či distribučních práv. Tím jím měl způsobit celkovou škodu přibližně 7 milionů korun.

Sedmašedesátiletý muž měl od společnosti, která uložiště provozuje, dostávat finanční prostředky za to, že uživatelé audiovizuální díla, která muž na uložiště nahrával, shlédli či si je stáhli. Během šesti let mělo být muži vyplaceno zhruba 45 tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na pět let.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy